No takže už sa hlásim priamo z Kolumbie, síce to bol malý boj zohnať redukciu na notebook, ale podarilo sa. Takže musím začať pekne postupne keďže som Vás trochu zanedbal. Po niekoľkohodinovom lete, ktorý bol fakt super – pozrel som si 3 filmy čo som premeškal v kine, som pristál v Bogote. Po vystáti nekonečnej rady na imigračnom a prešiel cez brány letiska som konečne stretol svoju rodinu. Čakal ma tam hotový zástup a jediné čo by to vystihovalo sú „Hujerovci“ (ale dosť to potešilo J). Odtiaľ ma hneď vzali najesť sa, a poviem Vám ich porcie sú gigantické – fakt, už iba z polievky by sa najedli dvaja.  A taktiež som dostal tortu k narodkám! No a sfúknuť sa mi ich podarilo až na 4. pokus  (mám podozrenie, že to boli tie „troll sviečky“)

Keďže je jazyková bariéra ešte silná tak radšej hovorím stále „sí“ (áno) a poviem Vám, robí to divy. Zistil som že som súhlasil s výletom do Anapoima. Na ďalší deň ma teda host strýc so tetou a sesternicami vzali na ich „víkendový dom“ a poviem Vám, je fakt pekný a veľký (pozrite sami). Taktiež ma vzali aj na prvé klasické Kolumbijské jedlo (musel som si dať polovičnú porciu, ktorá by sa u nás klasifikovala ako plnohodnotná porcia pre hladného chlapa). No a bol som dosť prekvapený, že som v tom našiel niečo veľmi podobné našim oškvarkom a jelítkam. Jedlo bolo veľmi chutné, okamžite som si zamiloval platanos fritos – vyprážaný plantán.

Další články od Jakuba

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!