Zdravím! Mám sa fajn, žijem, dýcham, jem, priberám…. 

Objaviť sa v novinách, robiť rozhovor pre televíziu či byť na YouTube? Nič nie je nemožné! Tak a práve toto sa mi prihodilo počas 9-dňového fesivalu N A V R A T R I.   Je to každoročný hindu festival, pri ktorom sa oslavuje bohyňa energie Durga. Ľudia sa zídu každý večer na otvorenom prostredí a spoločne hrajú tance ako je Garba či Dandyia. Tak a teraz si predstavte, že tam nabehne biela holka v ich tradičnom oblečení a nemá ani páru o tom čo sa bude diať! No našťastie si ma pár ľudí zobralo pod ruku a snažili sa ma naučiť základné kroky tancov. NEDALO SA TO!! Síce som sa cítila ako z pesničky Majka Spirita – Všetky Oči Na Mne no to ešte nebolo všetko. Chodila som tam pravidelne každý večer vytancovať sa až do pľuzgierov na nohách a potom spokojne nad ránom domov do postele.

Teda….jedno ráno som sa zobudila pomerne skoro na to, že mi stále pípajú nové správy na WhatsAppe. Myslela som, že vyhodím mobil von oknom a budem mať pokoj, no to by bola veľká škoda. Tak som to teda otvorila a v každej správe bolo “Hej Miška, gratulujem! Si  v novinách (fotka)” Bola som zmätená z toho či sa mi to len sníva alebo čítam nejaký vtip. Bohužiaľ, keď som šla na raňajky už z diaľky som na stole videla veľké noviny a konečne pochopila, že žiaden sen a ani vtip to nebol! Po tomto ma zopár ľudí začalo oslovovať spôsobom “ty si to dievča z novín, že?” No celý festival som si užila a v poslednú noc sa konala veľká pudža kde už ukladali bohyňu spať… 

Další články od Michaely

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!