Aby sme občas naozaj niečo pochopili, musíme vedieť ako to začalo. 

– PAN – fakt super film 

Veľa ľudí sa ma pýtalo prečo práve India. Či som nechcela radšej niečo “lepšie” alebo vyspelejšiu krajinu. Nemám chuť každému vysvetľovať, prečo toto a prečo tamto. Tak som sa rozhodla vám to pekne raz napísať prečo je to u mňa No.1


Pred pár rokmi na hodine Geografie sme preberali Áziu. Hneď mi do oka padol väčší polostrov. India samozrejme. Začínala som sa o túto krajinu zaujímať viac a viac až som si raz povedala, že jedného dňa tu musím ísť a vidieť na vlastné oči, či to je naozaj také ako sa rozpráva. No ani v najlepšom sne by som si nepomyslela, že sa mi to splní tak skoro. A aha teraz! Sny sa stávajú realitou…

IMG_2454.JPGAni si len nevieš predstaviť aká som tu šťastná. Ľudia čo ma poznajú a komunikujem s nimi viac mi rozprávajú, že som sa zmenila. Že sa viac usmievam a som kľudnejšia. Som rada, že ma takto vnímajú lebo je to pravda. Mám na háku veľa vecí, ktoré by som mať nemala. Teším sa z každej maličkosti aj keď je to už obyčajná cesta do obchodu kúpiť nejaké to ovocie či zeleninu.

Stále sa o Indii rozprávalo a aj rozprávať bude, že je to len jedná veľká krajina odpadu, kde ženy tu sú znásilňované na každom rohu a nemajú žiadne práva. No je to naozaj tak? Je to už presne 67 dní čo som tu a dovolím si o tom povedať svoje….

Áno. India je naozaj špinavá krajina. Odpadky na každom rohu a ak nie, tak neuveriteľne sa šíriaci zápach z nevedno odkiaľ. Nie, ľudia na to hrdí nie sú a väčšina sa až hanbí. No to sa nezmení. Keď som napísala “špinavá krajina” myslela som tým čisto len okolie.  Príroda samá o sebe je úžasná, plná zelene kokosových stromov, opíc a dokonca nedaleko mesta máme “sloní les”.

A ako to je so ženami? Áno, je pravda, že muži majú poväčšine väčšie slovo no to nie je všetko…Coimbatorskému oddeleniu polície velí žena. Moja riaditeľka na škole, je žena. Chlpaci sú od mala vedení k tomu, že ženu by si máli vážiť lebo je špeciálna. No samozrejme nájdu sa kadeaké indivíduá. Mňa samú už takíto pár krát obťažovali. No-a-čo. Je pravda, že moc po nociach samé chodiť nemôžeme no to je asi normálne. A Bože chráň aby tu nejaká mala frajera ešte pred svadbou a rodina na to prišla!

V skutočnosti, to čo robí Indiou tak zaujímavou krajinou je aj toto všetko. To všetko zlé ju robí niečím špeciálnym o čom chcem vedieť čo najviac. Neverím médiám. Ľudia tu nerobia rozdiely či si kresťan, moslim, hindusita, či pundžabi. Proste si človek. No samozrejme nejaké rozdiely tu predsa len robia. Si z nižšej kasty? Tak to môžeš zabudúť, že sa s tebou budem baviť. Tá rozmanitosť, ktorá tu je, je neuveriteľná. Mestská doprava bez dverí, ľudia čo sa ti snažia pomôcť keď hľadáš cestu domov a nevedia anglicky. V každom štáte Indie sa rozpráva iným jazykom, jedia odlišné jedlá, majú odlišnú kultúru. Je to ako nekonečná encyklopédia, ktorá ťa jednoducho baví čítať!

Další články od Michaely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!