Každý distrikt pořádá každoročně shromáždění všech rotary klubů, lépe řečeno jejich zástupců, kterému se říká distriktní konference. Samozřejmými účastníky jsou i výměnní studenti. Bylo to podruhé, co jsem se potkala s otatními výměnnými studenty z tohoto distriktu. Tentokrát jsme ale nebyli sami, přidali se k nám reboundi, tedy studenti, kteří se zrovna vrátili ze své výměny.

Večer v den příjezdu, čtvrtek, jsme měli brainstorming o tom, co nám výměna přináší nebo přinesla. Vznikla z toho tři témata, cestování, jídlo a společnost. Byli jsme rozděleni do tří skupin, každé bylo přiřazeno jedno z témat. Měli jsme za úkol vytvořit krátkou vtipnou scénku. Někteří z nás, a já byla mezi nimi, měli krátký proslov na jakékoli téma spojené s výměnou. Můj proslov byl o tom co  jsem očekávala/očekávám od výměny. V sobotu odpoledne jsme pak dohromady celou tuto prezentaci Youth Exchange předvedli všem rotariánům na konferenci. Mohu říct, že měla úspěch.

Ale samozřejmě, že celá konference nebyla jen o přípravě na tuto prezentaci. Měli jsme hodně času na to, abychom si mohli popovídat, strávit spolu trochu času. Toho nebylo ale nikdy dost. Druhý večer, tedy pátek, jsme měli zase sdílecí kroužek důvěry. Bohužel tentokrát byl jen jeden.

V sobotu večer, po již zmíněné prezentaci, jsme měli společnou večeři s rotariány. My studenti jsme byli rozděleni do dvojiček a přiřazeni ke stolu rotariánů. Byli z klubů, které výměnu nepořádají, apoň zatím, a naším úkolem bylo reprezentovat výměnu. Měli jsme rotariány navnadit k tomu, aby taky jejich klub hostoval výměnné studenty.

Celá večeře byla měla téma červený koberec, předávání Oscarů. Měli jsme mít buďto gala oblečení, nebo být v převleku za našeho oblíbeného herce nebo herečku. Bylo to moc pěkně připravené. Když jsme vcházeli, byl tam opravdu červený koberec s hvězdami na podlaze, ve kterých byla napsaná jména rotariánů. V jedné části byl zvuk foťáků a bllikající světla, jakobychom procházeli kolem forografů. Samotný vstup byla vyzdobená brána se zlatýma fáborkama.

Po večeři začala hrát hudba, neplánovaně jsme šli všichni tančit, všichni studenti, abych to uvedla na pravou míru. DJ pustil několik písniček, ale pak to přerušil, protože se měl podávat dezert. Po dezertu už nic nebránilo tomu, abychom tančili až do pozdního večera. Udělali jsme si z toho párty pod dohledem 300 rotariánů.

Konference skončila v neděli před polednem něčím mezi snídaní a obědem, prostě brunch. Cesta trvá okolo devíti hodin, takže jsme se rozhodli zůstat na jihu o den více. Se studentem z Norska jsme jeli do Sudbury, které je vzdálené jen tři hodiny. Využily jsme s host ségrou toho, že jsme na chvíli v civilizaci, a šly jsme nakupovat. Na večeři jsme se potkali se starší host ségrou, která v Sudbury studuje. V pondělí ráno jsme se vydali na cestu. Zastavili jsme se ještě ale u symbolu sudbury, Big Nickel, což je velký pěticent. Je hlavní atrakcí Sudbury, společně s dolem a důlním muzeem, kam jsme ale nešli.

Další články od Viktorie

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!