Jaro do Hearst přišlo v polovině dubna. Musím podotknout, že je to jaro jen do té míry, že přestalo sněžit. Všude, kromě větších cest, se ještě drží sníh. Hned co cesty trošku uschnuly, místní děti vytáhly kola, a začaly na nich jezdit do školy. Ve žlutých autobusech je teda o něco více místa a už se nestává, že by musely sedět tři děti na jednom dvojsedadle.

Sníh začal tát, ale ještě ho zbývá docela dost. Velikonočním víkendem skončilo rybaření ale i ježdění na skútrech. Teď začínají vytahovat čtyřkolky. Z ničeho nic se všem zlepšila nálada. Na všech bylo poznat, že se venku udělalo pěkně. Zima skončila a s ní tedy i snowdays. Poslední jsme měli týden před Velikonocemi. To je něco, co mi opravdu bude chybět. Letošní zima byla prý extrémní i na místní poměry. Myslím si, že celkem jsem zameškali okolo dvanácti dnů školy.

Moc jsem nevěděla, co si mám myslet, když mi host taťka na začátku dubna řekl, že prý za měsíc už uvidíme trávník za domem. Přišlo mi to šíleně za dlouho. Jak už to tak ale bývá, tak na exchange letí čas mnohem rychleji než normálně, tak už ta doba trávníku je skoro tady. Když se dny začaly viditělně prodlužovat, každý večer můžu vidět krásně osvětlené stromy zapadajícím sluncem, nebo nádherně zbarvenou oblohu. Nejsou to jen červánky, nebe hraje opravdu všemi barvami. Škoda, že se to nedá vyfotit.

Zbývají mi tři měsíce. Za chvíli máme poslední meeting s ostatními studenty. Nemůžu ale uvažovat jen tak, že už to brzy skončí. Snažím se užít si opravdu každý moment. Moje host rodina může potvrdit, že doma moc času nejsem. Snažím se trávit hodně času venku, aspoň do té doby, než se v polovině června objeví všemožný hmyz.

Po domově se mi moc nestýská. Chybí mi ale možnost cestovat a dosažitalnost velkých měst. Tady jsem opravdu uprostřed ničeho, když teda potřebuju nějaké oblečení, musím ho objednat online. Jinou možnost moc nemám. Nejbližší větší město je čtyři hodiny daleko. Za těch osm měsíců co jsem tady, jsem ještě neměla šanci podívat se třeba do Toronta nebo Otawy. Je to docela smutné, že tam pojedu jen s tour na konci roku, přestože je to ve stejné provincii jako Hearst.

Další články od Viktorie

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!