V sobotu sme po rozlúčení sa s Bellou išli na rodinnú večeru do skvelého Burger pubu, a musím sa priznať, že tak veľký burger, ako som mal tam som nikdy v živote nejedol.😋 V nedeľu sme šli tradične ráno do kostola, a ako vždy to bolo veľmi energické a pastorova kázeň bola úžasná. 

Celý týždeň sme boli v napätí, kvôli hurikánu Dorian, ktorý mal zasiahnúť floridu v pondelok ráno a v utorok, ale naštastie sa odvrátil smerom na sever. Čo však nebolo šťastie pre Bahamy, nad ktorými sa usadil na tri ničivé dni a zdemoloval celý ostrov. Neuveriteľné ako blízko a ako málo chýbalo aby zničil tak isto aj Floridu..

Každopádne po kostole sme sa vybrali k Lousie pomôcť jej vytiahnúť loď z rieky kvôli možným následkom hurikánu ale akonáhle sme vystúpili z auta, strhol sa taký lejak, aký som v živote nezažil… 😂 behom 10tich sekúnd sme boli premoknutí na kosť avšak loď sme museli stále vytiahnúť z rieky.. 😂😝 Hneď keď sme to dokončili, išli sme domov sa prezliecť ale po ceste sme zbadali niečo zaujímavé – týpco sa snažil zahnať aligátora, ktorý pobehoval popri dome a tak sme hneď vystúpili z auta a šli mu pomôcť. Bolo to skvelé😂❤️

V pondelok sme mali voľno v škole, pretože bol Labor day (sviatok práce). My sme ho “oslávili” s JJom a Miou na pláži na ostrove Boca Grand a keďže nám počasie prialo, ostali sme tam niekoľko hodín.🧡☀️🏖 V piatok sa stala zaujímavá situácia v škole.. 😂 pred hodinou tímových športov sa ma spýtal prvák či som hladný a ponúkol mi jeho druhý obed, ktorý mu zabalila mama a on ho nechcel, tak som s radosťou prijal jeho ponuku😂 samozrejme že Reese si potom zo mňa robila srandu že som len mesiac na škole a už šikanujem prvákov….😂😂

Ale najlepší deň zo všetkých bola sobota. Konečne sme mali nejakú väčšiu Rotary akciu – Josh the Otter fundraiser v Elks. Josh the Otter je program, ktorý vymyslel muž, ktorému sa bohužial utopilo dieťa, aby pomáhal ostatným deťom učit sa plávať a vznášať sa vo vode na chrbte ako Otter (bobor). Myšlienka je to skvelá avšak škoda že to ľudí prinúti zaujímať sa o to až keď sa niečo vážne stane.. 😕 Každopádne večer bol skvelý, plný aukcií, zábavy, ale aj prevencie. V rámci zábavy ma však “donútili” pomôcť vyzbierať nejaké peniaze a zabaviť ľudí pomocou maskota😂❤️

Nevedel som čo od toho čakať, trochu som sa bál strápnenia, avšak ľudia reagovali skvelo a bolo to úžasné! Ďalšia výhoda hovorenia áno na všetky nápady! Večer bol skvelý a dlhý, dnes je nedeľa, akurát sme prišli domov z kostola, a konečne mám čas na oddych po náročnom týždni. Dúfam že aj vy ste si užili prvý týždeň školy a strávili ho s pravými ľuďmi. ❤️ 

 

Další články od Jančiho

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!