Jmenuji se Veronika Musilová a trochu vám přiblížím, kam a proč odjíždím. Celých 15 let jsem měla obyčejný život, stejný jako většina. To se změnilo po tom, co můj bratr odjel na rok do Indie s Rotary. Stala se z nás host rodina a do města přijeli 4 výměnní studenti. Jako první jsme u nás měli Esmeraldu z Mexika a po chvilce už byla součást rodiny. Bylo zajímavé pozorovat, jak poznává naši kulturu a překvapují ji pro nás úplně běžné věci. Než se naučila česky, mluvili jsme anglicky. Hodně mi to pomohlo se rozmluvit a pak už začalo přemýšlení, jestli bych nechtěla jet taky.

Už jako malá jsem hodně cestovala. Ráda poznávám nové země a toto byla příležitost, jak ji poznat více jako neturista. Když jsem to řekla doma, rodiče mě v tom podpořili.

Pak už přišla na řadu JENOM přihláška. Hodně studentů říká, že je to ta nejtěžší část z celé výměny. Pro mě bylo horší vízum do mé vysněné Austrálie. Trvalo mi strašně dlouho a to z důvodu, že jsem tomu nerozuměla a nevěděla jsem, co po mě chtějí ani po překladu do češtiny. 😀

Teď už jen pár dnů a můj sen se začne plnit. Budu bydlet ve městě Springfield Lakes, poblíž Brisbane, budu chodit na soukromou střední školu a za celý rok vystřídám 3 host rodiny.

Další články od Veroniky

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!