Na první týden prázdnin jsme se s rotary, outboundama a inboundama vydali na Roundabout trip kolem našeho distriktu. První den jsme celý proseděli v autobuse, protože v Austrálii než se někam dojede, tak to trvá dlouho. Přespali jsme ve městě Roma v kempu a potom se vydali na sever.

Další tři noci jsme zůstali v oblasti Arcadia Valley. Byly to dvě chatky vedle sebe a nejbližší město s obchodem bylo minimálně hodinu daleko. V neděli po příjezdu jsme se chtěli jít vykoupat, ovšem jediné místo na koupání, co jsme našli, bylo jezero plné chaluh. Než jsme se vůbec dostali k vodě, prošli jsme bahnem a když jsme vylezli, měli jsme chaluhy a řasy úplně všude. Ano, bylo to pěkně nechutné, ale pořádně jsme se nasmáli a užili si to. A o tom to je. V pondělí jsme odpoledne měli farm tour a na večer si pro nás rotary připravilo překvapení. Vzali nás kousek vedle na „louku“ do venkovního kina, kde jsme se dívali na film Krokodýl Dundee (jak jinak). V úterý jsme měli naplánovanou bush walk v Carnavon Park. Šli jsme asi 5 hodin a bylo hrozný teplo. Po cestě jsme párkrát šli i přes řeku po kamenech a to bychom to nebyli my, kdyby jsme tam nespadli.

Ve středu jsme se ráno vzbudili a autobusem přejeli do oblasti Bunya Mountains. Trvalo to skoro celý den, takže po příjezdu jsme jen všichni leželi na pokoji a povídali si. Ve čtvrtek jsme měli druhou bush walk, ale už jen na dvě hodiny. Odpoledne jsme byli venku před chatkou a hráli hry. V pátek jsme se sbalili a jeli domů.

Skoro celou dobu nám telefony ukazovaly no servis a signál byl, jen když jsme vyjeli někam blíž k městu. Občas jsme ho měli i v chatce, ale instagram to rozhodně nenačetlo… Možná to byl taky jeden z důvodů, proč jsme si to tolik užili. Našli jsme si jiné způsoby, jak se zabavit a užívali jsme si tu přírodu (ehm, suchou trávu a pár suchých keřů) kolem nás.

Další články od Veroniky

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!