Naše první cíle byly jasné: Sydney Opera House a Harbour Bridge. Ale tím to celé jenom začalo…. 27 výměnných studentů, jeden autobus a nezapomenutelné 3 týdny. A to, že jsme procestovali větší kus Austrálie než Australani? O tom není pochyb.

Pořád nemůžu uvěřit, že se to stalo. Stačily nám pouze 3 týdny na to, abychom viděli místa, která většina Australanů neviděla za celý život. Na to, abychom se sblížili a z některých kamarádů se stala rodina a na to, abychom opravdu poznali, co to znamená žít.

Celkem jsme najeli více než 10 000 kilometrů, a to nám dalo čas se v autobuse poznat. Kdykoliv jsme z autobusu vystoupili, připadali jsme si jako v úplně jiném světě. Austrálie je velmi rozmanitá a určitě není jen vyschlá a oranžová s plno klokany, jak si většina lidí myslí.

Nejkrásnější pláž Austrálie

Nejkrásnější pláž Austrálie

Podívali jsme se do měst jako je například Sydney, Melbourne, Adelaide, dojeli jsme do středu Austrálie k známému Ayers Rock neboli Uluru, pokračovali na sever až do Alice Springs, potom k pobřeží do Cairns, a pomalu zpět do Brisbane.

Více oranžových skal

Více oranžových skal

Někde uprostřed ničeho

Někde uprostřed ničeho

We go camel riding mood

We go camel riding mood

Po cestě jsme se také zastavili ve městě, kde se těží australský opál, vykoupali se v jezeře s krokodýly, zaplavali si pod nádhernými vodopády, šnorchlovali a potápěli se, projeli se na velbloudech, vykoupali se na nejkrásnější pláži Austrálie, spali několik nocí pod hvězdami a jednu noc v podzemí, naučili se plno nových věcí o australské kultuře a rozhodně si vytvořili nezapomenutelné vzpomínky.

Bez vlajkové fotky by to nešlo

Bez vlajkové fotky by to nešlo

Oblast opálových dolů

Oblast opálových dolů

Každý večer jsme využili, jak jen to šlo, abychom se lépe poznali a poslední den jsme se rozloučili se slzami v očích. Jestliže tyto tři týdny byly nejlepší částí mé výměny a výměna byla nejlepší část mého života, znamená to, že tyto tři týdny byly nejlepší část mého života? Na to si dokážete odpovědět sami…

Další články od Veroniky

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!