Ahojte ! Moje meno je Erik a vďaka programu ROTARY Youth Exchange budem výmenný študent, ktorý si svoj rok môže užiť naplno v Argentíne!

Tak ešte raz ! Ahojte volám sa Erik a mám 16 rokov. Bývam v malom mestečku s menom Gabčíkovo ktoré  má približne 6000 obyvateľov. Mesto do ktorého vycestujem sa volá Córdoba. Ako mesto má 1,4 miliónov obyvateľov, no ako provincia má 3,5 miliónov obyvateľov. Žijem s tým pocitom, že na ulici kde budem bývať bude možno žiť toľko ľudí ako u nás v Gabčíkove.

Dnes som dostal email z ambasády že 17.08 môžem ísť na pohovor. Som zvedavý, aké otázky sa ma budú pýtať. Letenku už mám kúpenú na 20.08 a tak isto už aj poistenie mám zaplatené.

Dosť sa na svoju výmenu teším, len to, že okolo toho je veľa vybavovačiek. Väčšinu leta som strávil tým, že som behal po Bratislave a vybavoval dokumenty. Čo znamená, vypýtať si register trestov, ten treba dať apostilovať, treba dať preložiť certifikovanou osobou, potom to treba zobrať súdne overiť a zase apostilovať! Čo znamená apostilovať ? Apostilovať znamená overiť nejaké dokumenty pečiatkou. Keď som počul že jedna taká pečiatka stojí 20€ tak sa mi zatočila hlava. A to isté čo s registrom trestov, som musel spraviť aj s rodným listom. Už chvála Bohu všetko mám hotové, dokumenty som odoslal na ambasádu, pôjdem na pohovor, dostanem víza a môžem ísť do nádhernej, Argentíny !

Prečo som si vybral práve Argentínu?

Ja som si vybral skoro celú Južnú Ameriku a Rotary určilo, že pôjdem do Argentíny, čo bola pre mňa veľmi dobrá správa ! Na prvom mieste som mal však Bolíviu,  ale keďže Argentína a Bolívia niesu od seba ďaleko tak mi to ani nevadí. Do Latinskej Ameriky som chcel ísť kvôli kultúre a kvôli životu čo tam žijú, život plný zábavy, dobrej hudby, dobrého jedla a tanca. Sú to proste skvelí ľudia.

Rodina

Rodina sa mi ozvala približne v Júni. Keď som uvidel svoju rodinu na fotke, veľmi som sa potešil, moja host sestra sa volá Lourdes a ide na rok na Slovensko do Martina ! Môj host brat Marcus bol výmenný študent v Maďarsku ! Moja druhá host sestra Mercedes má 21, môj druhý host brat má 28 a tretí 30.  Sú veľmi milí a majú aj dobrý humor. S Marcusom a s Lourdes si píšem každý deň, s rodičmi sme sa rozprávali cez Skype. Veľmi sa teším na to, kedy ich konečne uvidím.

Dúfam, že sa vám môj Blog páči, pokúsim sa sem pridávať príspevky čo najčastejšie a pravdaže pridám aj nejaké fotky z výmeny! Adíos amigos!

Více článků od Erika

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!