Tak je to tu. Po měsících, kdy jsem čekala na ten pro mně osudný den, je to konečně tu. 14. 8. 2019 a já stála s kufrem plným dárků na pražském letišti a čekala na svůj let do Varšavy. Těšila jsem se nejspíš tak moc, že jsem den předem oči nezavřela. Ale s  datem 15. 8. přišlo i něco jiného, než změna čísla. JAPONSKO.  Po přestupu ve Varšavě mě totiž čekaly dlouhé hodiny v letadle, které ubíhaly extra pomalu, už jen z důvodu, že nám řekli, že nesmíme používat zásuvky, přestože tam byly. No tak žádné filmy. Ale nakonec jsem se dočkala veselého polského hlášení, že přistáváme v Tokiu. No věřte nevěřte, tu začala pravá zábava.

To, že se snímají otisky, to bylo v pohodě, ale paní mi po cestě, kdy jsem si měla začít vyřizovat rezidenční kartičku, řekla, že potřebuju nějaký papír. PANIKA. No tak jsem jí řekla, že nic nemám, la jsem k přepážce a kartičku nakonec dostala i bez papíru, který po mě ani nechtěli. Ale pro srandu všem všechno nešlo tak jednoduše, jak jsem chtěla.

Po hodině čekání na zavazadlo, jsem uviděla svůj kufr a konečně se mohla vydat na cestu k rodině a k členům RC Omyla Chuo. No ti už netrpělivě čekali, protože sami tam čekali na jednom místě asi hodinu a tři čtvrtě, takže se jim vůbec nedivím, že vypadali unavení.

Pak jsme naskákali do auta a vydali se na cestu do mého města, Saitamy. Tady jsme si společně dali oběd a já konečně poznala, jaký mají Japonci apetit, tolik jídla jsem snad v životě neviděla. Bylo o opravdu úžasné vidět, ale taky děsivé, když já měla spolu s host sestrami dětskou porci a nesnědla jsem to. Holt asi léta praxe.

Po neustálém dotazovaní mých host rodičů, jestli nejsem unavená, zatímco já usínala na gauči, jsme se nějak dostali ke konci dne a já ulehla do postele s prosbou, aby si cikády daly pauzu. No to jsem ale netušila, že až se ráno vzbudím a vyjdu z bytu, před dveřmi bude asi 5 mrtvých cikád.

Další články od Karolíny

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!