Poté, co jsme mé host sestře, Moe, 24. 8. popřáli krásný rok v zahraničí. Její cílovou zemí byla Česká republika, takže jsme si řekly všechny věci, na které si dát v Česku pozor, co je naopak dobré… Ale hned, co jsme přijeli domů, zamířili jsme na místní kulturní akci.

Každý, kdo si alespoň trochu umí představit japonské festivaly, si vybaví plno jídla, her…  No tento byl trošku jiný. 
Protože bydlím ve velkém rezidenčním bytovém komplexu, lidé udělali festival pro lidi, kteří tu žijí. Tento soukromý „festiválek“ ale nebyl nijak ochuzen. Bylo tu plno lidí, plno jídla a zábavy. Člověk si našel to své.

Já na tuto akci nevyrazila sama, ale se svými sestrami Nonokou a Miho, se kterými si parádně rozumím, přestože si spolu moc nepopovídáme, kvůli jazykové bariéře.  Vyzkoušeli jsme si plno věcí: Kingyo Sukui, Ningyo Sukui, Shateki, házení kroužků a Bingo. Kingyo Sukui a Ningyo Sukui mě moc nebavilo. Je o lovení buď zlatých rybek (Kingyo) nebo hraček. Lovené věci, případně rybky, člověk loví papírovou síťkou, která se ve vodě rozmočí, takže je to celé otázka rychlosti a váhou loveného objektu.

Ale co mě bavilo? Shateki! Na žádné české pouti, nemůže chybět střelnice. V Japonsku to mají stejně, jen se střílí špuntovkou. Jak Miho, tak Nonoka, mě přemlouvaly, abych šla a shateki si zkusila. Byla jsem bezkonkurenčně nejstarší, kdo se účastnil. Ale nakonec všechno dopadlo dobře a já si odnesla cenu v podobě černé krabici s nějakou podivnou hrou, které jsem nerozuměla.

Další bylo házení kroužků. No tady není moc o čem mluvit. To, že neumím házet, je dávno všem známé. Ale odcházela jsem s výhrou. Karty, žolíkovky, s motivem Ledového království. Po dopoledni plném úspěšných výher a rybaření, jsme se šly najíst. Měli jsme takoyaki, které sice nevypadá lákavě, alespoň ne to naše, ale bylo to výborné. Po obědě jsme se zúčastnili hry binga, které hrálo snad 200 lidí. Odtud jsem si odnesla taky výhru – kapsičku s princeznami.

Přestože jsme měly lístky do tomboly, nic jsme nevyhrály. V tombole byly ceny jako lístky do Disneylandu, karton piva nebo obrovský pytel rýže. Festival jsme si užily, ochutnaly dobré jídlo a hlavně prožily poslední víkend letních prázdnin.

Další články od Karolíny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!