Mnoho z vás už o Japonsku mnohé slyšelo. No ani se nedivím, když hodně současné popkulturní zábavy pochází právě z Japonska. Ale je tu pár věcí, o kterých si myslím, že jste o nich slyšeli, ale podrobnosti nevíte.  No a o jedné z nich chci právě dnes mluvit. Zábava, jídlo, hry, módní přehlídky a taneční představení nebo třeba handsome contest?

Každý z nás už slyšel názvy Nintendo, Sony, Pokémon, Disney. Japonští teenageři milují postavičky, takže je běžné, že různé tašky, desky, sešity, doplňky a mnoho dalšího, je právě s motivem. Všechny tyto věci zde najdeme, často i na mnoho různých způsobů. Ale začněme od začátku.
Školní festival je dvojdenní  festival, kdy si třídy vymyslí program, který bude celá třída dělat, pak se vymyslí design a začne se s přípravami. Moje třída se rozhodla pro program a vymyslela hru, Three Wars, která byla silně inspirovaná Star Wars. Účastníci měli pásku přes oči, v ruce pěnový meč, deset sekund se točili a potom vyrazili do bitvy. Musím říct, že příprava byla vážně dlouhá a táhla se, ale výsledek za to stoprocentně stál. A aby naše třída nebyla jen tmavá, ostatní stěny jsme přetvořili v ‚fotokoutky‘ – velký žlutý měsíc s pozadím, květinové srdce na tabuli… Každý si našel kousek toho svého, co se mu líbilo. A já jsem velmi ráda, že jsem se mohla účastnit téhle akce.

Ostatní třídy byly kavárny, kde se dalo zakoupit chlazený čaj (tady v Asii je ekvivalent vody, už mi přijde) nebo milktea s tapiokou. Jiní zase nabízeli populární sladkosti a zmrzlinu. Ale ne všechno bylo jídlo, zábava musí být taky! Strašidelné domy, aneb Obakeyashiki, ale taky různé hry jako třeba chytání pokémonů, nebo dráha, jako z Ghibli filmů. Všichni jsme si festival užili, nafotili mnoho selfieček a pomlátili se měkkými meči. Já si nejvíce užila kavárnu s motivem Alenky v říši divů. Bylo to opravdu moc pěkně udělané.

Závěrem jen povím, že se moc těším na pokračování svého školního života. Pro denní informace o mém životě a mořem doporučuji sledovat můj instagram instagram.com/aikithegreat , kam každý den přidávám mnoho zajímavostí. Taky vidíte aktuální dění, ne jak tu na blogu se zpožděním.

Další bylo házení kroužků. No tady není moc o čem mluvit. To, že neumím házet, je dávno všem známé. Ale odcházela jsem s výhrou. Karty, žolíkovky, s motivem Ledového království. Po dopoledni plném úspěšných výher a rybaření, jsme se šly najíst. Měli jsme takoyaki, které sice nevypadá lákavě, alespoň ne to naše, ale bylo to výborné. Po obědě jsme se zúčastnili hry binga, které hrálo snad 200 lidí. Odtud jsem si odnesla taky výhru – kapsičku s princeznami.

Přestože jsme měly lístky do tomboly, nic jsme nevyhrály. V tombole byly ceny jako lístky do Disneylandu, karton piva nebo obrovský pytel rýže. Festival jsme si užily, ochutnaly dobré jídlo a hlavně prožily poslední víkend letních prázdnin.

Další články od Karolíny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!