fbpx

Skoro každý se těší na školní výlety. Čas, který strávíme se spolužáky mimo školu, no kdo by to neměl rád, že? Já osobně jejich příznivcem nebyla, takže jsem ve své české škole poslední tři až čtyři roky na školní výlet chyběla a necítila jsem se nijak ochuzená. No tady v Japonsku bych se ochuzeně cítila stoprocentně. Výlety tu jsou opravdu zážitky na celý život.

Moje škola vyrazila na školní výlet 2.10. Ale nejela jen naše třída, jeli i ostatní druháci. Možná se teď ptáte, proč všichni druháci? Bylo to něco speciálního? No pro mě, jako studenta gymnázia, kde se jezdilo na školní výlety na vodácký kurz nebo na procházku do národního parku, to opravdu byla bomba. Jelo se do Singapuru – no lépe řečeno letělo. Moje třída  2-3 a třída 2-6 se setkaly na letišti. Jelikož naše škola má 9 tříd, museli jsme se rozdělit na skupiny.  Letištní kontroly proběhly opravdu skvěle, jen jsem prošla a žádný stres. No pasová kontrola taky dobrý, ale pak ta druhá kontrola, no to už bylo něco jiného.

Samozřejmě jsem jako cizinec měla problémy, ale vyplnění několika formulářů mi bylo umožněno poklidné pokračování ke zbytku skupiny, který na mě čekal. Pak už následoval jen let. Servis na palubě Japan Airlines nemohu srovnat s ničím. Bylo to jednoznačně super. Hned v letadle jsme dostali horký ručník na relaxaci, nějaké malé jídlo a příslušenství k zábavě. Tu jsem ale nevyužila. Ale jídlo je určitě věc, která stojí za zmínku. To totiž bylo nejen jedlé, ale taky výborné.

Když jsme po dlouhých hodinách konečně přistáli, byla jsem štěstím bez sebe. Opravdu poslední věcí, kterou jsem chtěla, bylo sedět ještě nějakou dobu v letadle. Nasedli jsme do autobusu, který nás převezl na večeři v čínském stylu. Vlastně všechno jídlo, které jsme tam jedli bylo čínské, až na jedno ale k tomu se postupně dostaneme. Musím říct, že na čínské kuchyni mi asi nejvíce vadí polévky takového mazlavého typu, nemůžu to ani vidět. Po večeři jsme dojeli na ubytování, no to byla taky bomba. Pětihvězdičkový hotel s nádherným výhledem na Singapur – no co víc si přát. Každopádně to nebylo všechno.

Druhý den jsme vyrazili na prohlídku Singapuru, kde jsme samozřejmě viděli Merliona, ale taky Chinatown a Malou Indii. Té Indie opravdu fanda nejsem, ale bylo to fajn vidět. Po čichové stánce to byl zajisté zážitek – nepotřebuji zažít znova. Třetí den nás čekala návštěva Malajsie. Rodina, která nás dostala na starost, měla oblečení na půjčení, tak jsme byli správně oblečení. Jídlo už taková sláva nebyla. Sice to nebylo čínské jídlo, ale jíst rukama mi je velice nepříjemné a zapříčinilo to to, že jsem si jídlo absolutně neužila. Místní hry byly opravdu zábavné a jsem opravdu ráda, že jsme si je vyzkoušeli.

Následující den a už poslední den jsme měli takový volný den. Byli jsme rozdělení na skupinky jako den předním a měli jsme volný pohyb s průvodcem – spíš dozorem. Moje skupina se rozhodla podívat na Gardens by the Bay a Flower dome spolu s lesní částí. Dále jsme zamířili na ostrov Sentosa, který je vlastně takovým rájem. Je tam všechno na co si člověk vzpomene. My zamířili na pláž, kde nás přepadl déšť, tak jsme jako zmoklými slepice stali pod palmou a dělili se o deštníku. Ale jinak to bylo opravdu krásné a ten den jsme si opravdu užili. Poslední jídlo před odjezdem na letiště byla večeře. HOTPOT. Kdo zná, ví jak je to dobré ale já vám to rychle představím. Je to polívka, kam si přidáváte různé věci podle chuti a na konec, když se všechno sní, přidáte rýži a vejce a zužitkujete i ten zbytek.

Přestože jsem už poděkovala osobně, musím poděkovat i tu svému Rotary klubu, který mi tento výlet zaplatil a umožnil mi tak navštívit nové exotické země, kam bych se asi sama nepodívala. Jsem opravdu ráda, že se výlet povedl, počasí nám vyšlo vstříc a obešel se bez zbytečných komplikací.

Další články od Karolíny

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!