Japonsko. Země vycházejícího slunce, jedna ze zemí, která se lidem vybaví, když se řekne “Asie”. Rychlovlaky, elekronika a řád. Pravidla.

U těch pravidel bych se ráda pozastavila. Snad každý již slyšel, jak Japonci dbají na pravidla. Striktně je dodržují a když je porušíte, dokážete si znepřátelit nemálo lidí. Japonská pravidla se cizincům často jeví jako hloupá, vtipná nebo opravdu přehnaná. Jak to tedy vypadalo v této zemi v době pandemie?

Začátkem března se koronavirus začal řešit i v Japonsku. Několik zemí již vydalo opatření, zrušila výuku a podobně, Japonsko vše nechalo při starém až do března, kdy v určitých prefekturách bylo doporučeno školy zavřít. Naštěstí se zavřela i naše škola.

Bylo sice doporučené zůstat doma, nescházet se ve velkých skupinách apod., ale nebudu si hrát na svatou. Volné dny jsem trávila s ostatními výměnnými studenty. Chodívali jsme hrát basketbal, nebo se jen sešli a povídali si. Můj školní klub měl dokonce schůzku u jednoho z členů doma, tak i toho jsem se zúčastnila. Zpětně se na to dívám zcela jinak. Riskovala jsem.

 

Bohužel touto dobou začaly kvést sakury. Japonsko, sakury. Snad neexistuje větší souvislost. Japonci se v tento čas schází v parcích a pozorují padající kvítky, zatímco společně jí “bento” oběd. Poselství ,,Stay home” se k většině lidí dostala, bylo to všude, ale lidé stále chodili ven a stýkali se v přeplněných parcích. Tokijský Ueno park se preventivně celý uzavřel.

Až odkvetly třešně, začalo takové hluché místo. Lidé se začali nudit, začali zůstávat doma. Každý se radoval, ale tak veselé to nebylo. Abe-san, japonský premiér, začal rozdávat “AbeMasky”, jako prevenci, no ne všem tyto masky přišly. Alespoň jimi pobavil celý japonský twitter. Předpokládaný začátek školy se posunul na 6.5. po tzv “Golden weeku”, kdy hodně lidí cestuje. Bohužel nynější situace tomu nijak moc nezabránila a stav nouze se prodloužil do 31.5.

 

Japonci stále situaci neberou vážně, hodně lidí, včetně mojí host rodiny, chodí ven. Média prezentují koronavirus jako by to byla nějaká příšera, společnost tuto situaci ve velkém ignoruje a nedává tomu váhu.

Ale přes tohle všechno, poslední týden číslo nakažených klesá. Japonská vláda ze zákona nesmí nařídit zákaz vycházení z domu, tak díky tomu, si myslím, čísla rostla konstantně tak dlouhou dobu. Doufám, že se vše dá do pořádku co nejdříve.

 

Další články od Karolíny

Zmatené Japonsko

Zmatené Japonsko

Japonsko. Země vycházejícího slunce. Rychlovlaky, elekronika a řád. Pravidla. U těch pravidel bych se ráda pozastavila. Snad každý již slyšel, jak Japoncií

Hele, Ryba!

Po vystoupení pěveckého sboru, který působil při dívčí škole, nastal moment Rybovky. Když jsem neviděla ani jednoho Evropana, vyděsila jsem se. ,,To snad

Sendai a Miyagi Fox village

Když jsem přijela do Japonska, rodina se mě zeptala, zda mám nějaká místa, kam bych se chtěla podívat. No já jedno takové měla. Byla to Liščí vesnice. Ale ta

Neobyčejný školní výlet

Druhý den jsme vyrazili na prohlídku Singapuru, kde jsme samozřejmě viděli Merliona, ale taky Chinatown a Malou Indii. Té Indie opravdu fanda nejsem, ale bylo

Školní kulturní festival

Účastníci měli pásku přes oči, v ruce pěnový meč, deset sekund se točili a potom vyrazili do bitvy. Musím říct, že příprava byla vážně dlouhá a táhla se, aleý

Festival v Japonsku

Festival!

Ale co mě bavilo? Shateki! Na žádné české pouti, nemůže chybět střelnice. V Japonsku to mají stejně, jen se střílí špuntovkou. Jak Miho, tak Nonoka, mě p

21.8. -22.8. – Orientation Camp

[et_pb_text _builder_version="3.27.3" module_alignment="left" text_text_shadow_horizontal_length="text_text_shadow_style,%91object Object%93"

Týden 1. – Jak na horské dráze

Spolu s tátou a sestrami jsme se vydali do chrámu. Chrám byl fajn, to nemohu popřít, byl nádherný, jenom jsem si až tam uvědomila, jak málo vím o těchto chr

Japonsko přivítání na letišti

15.8. 2019 – PŘÍLET

Tak je to tu. Po měsících, kdy jsem čekala na ten pro mně osudný den, je to konečně tu. 14. 8. 2019 a já stála s kufrem plným dárků na pražském letišti a

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!