Během našeho výletu jsme navštívili mnoho zajímavých míst a zažili ještě víc úžasných zážitků, o které bych se s vámi chtěla podělit.

CANBERRA

Jako první jsme navštívili hlavní město Austrálie. V Canberra jsme si projeli Capital Hill, udělali si fotku před novým parlamentem a nakonec se podívali do Australian War Memorial, což je australský válečný památník, který je připomínkou padlých vojáků při válečných konfliktech.

MELBOURNE

Melbourne sice leží u protinožců, ale jedná se však o asi nejvíc evropské město v celé Austrálii. I když je Melbourne známé pro svou náhlou změnu počasí, i tak nás ta zima všechny velice zaskočila. Naše první noc ve stanech klesla až na 3 stupně. Klepali jsme se jako osiky ještě celý druhý den, a tak naše první zastávka byla na Trhy Královny Viktorie (Queen Victoria Market), kde jsme si nakoupili čepice, rukavice a tlusté ponožky do mínus 25 stupňů s nadějí, že příští noc aspoň budeme cítit prsty na nohou 😀 Krom počasí je Melbourne známé pro své ulice plné STREET ART. Ulice se hemžily graffity, portréty, 3D obrazy a soškami. 

THE GREAT OCEAN ROAD

Great Ocean Road neboli Velká oceánská cesta je 243 kilometrů dlouhá silnice plná velkých kamenných kusů, které tvoří plno vyjímečných tvarů a výhledů. Oči jsme na oknech autobusu měli přilepené po celou dobu jízdy. Byla to opravdu nádhera!

LAKE HART

K jezeru Hart jsme si přivstali, abychom jej viděli právě při východu slunce. Ikdyž se nám teda v 5 ráno vstávat nikomu nechtělo, stálo to teda za to! Cítili jsem se jako v nebi. Nikde nic, jen nebe, jeho odraz a my. Nechápu, že jsem o tomto kousku ráje nikdy předtím neslyšela. Lake Hart se stalo jedním z mých nejoblíbenějších a nejnádhernějších míst, které jsem kdy v životě navštívila.

COOBER PEDY

Jak jste si už asi mohli všimnout na obrázcích, toto městečko vypadá poměrně prázdně. Ale není všechno takové, jaké se jeví. Coober Pedy je totiž známé pro své domky postavené pod zemí, aby se lidi v těch vysokých teplotách přes den doslova neuvařili. I my jsme měli tu možnost přenocovat v jedné z jeskyněk a můžu vám říct, že po týdnu stanování a klepání kosy, to byl pro mě naprostý luxus!

 

ULURU

Uluru, jinak nazýváno jako Srdce Austrálie, mě naprosto uchvátilo. Tento největší kus kamene na světě mě okouzlil nejen svou jedinečnou změnou barev při západu slunce, ale také svým nespočetným množstvím příběhů, které provází Aboridžinské lidi životem. Uluru je jejich bible, domov, něco nepopsatelného. Určitá místa jsme si ani nesměli vyfotit, kvůli respektu k jejich kultuře. U Uluru jsem měla také možnost pochovat si malého Joeyho. No zkrátka to byl naprosto skvělý den!!

 

ALICE SPRINGS

V Alice Springs jsem navštívili aboridžinské centrum, kde jsme se učili aboridžinské kultuře, jejich způsobu života, ochutnali bushtucker (,,jídlo z křovin,,) a taky jsme potkali samotné Aboridžince a měli možnost koupit si jejich malby. Každá malba byla jedinečná a nesla s sebou příběh. Malba, kterou jsem si koupila já, je o 4 ještěrkách goannách, které chrání svá vajíčka před lovci. Abych byla upřímná, necítila jsem tu úplně nejlíp. Přišlo mi, jakoby tito lidé byli naší atrakcí a bylo mi opravdu smutno. Nevěděla jsem, jak se mám chovat a celá situace byla pro mě taková zvláštní.

 

 

DEŠTNÝ PRALES

Tento výlet byla naprostá bomba! Poprvé v životě jsem plavala pod vodopádem a klouzala se na přírodní vodní kamenné skluzavce. I když voda měla jen něco málo okolo 15 stupňů, byla to pecka!!!

VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES

 Na Velkém Bariérovém útese jsem se sice potápět nemohla (kvůli dřívější operaci dutin), ale nahradila jsem si to šnorchlováním. Byla to naprostá nádhera. Ikdyž jsem teda očekávala barevnější korály, ale co se dá dělat… bariérový útes bohužel umírá. Tak jsem ráda, že jsem aspoň trochu té krásy ještě stihla:)

Další články od Anity

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!