Ahoj! Už jsou to skoro dva měsíce, co tu jsem. Přijde mi, že to hrozně rychle utíká (až moc rychle). Dneska vám popíšu jeden z nejvýznamnějších svátků, který Mexičani slaví. Día de independencia neboli den nezávislosti.

Už od začátku září můžete všude vidět mexické vlajky, všichni se oblékají do národních barev a neustále vám někdo nabízí mexické suvenýry. Patnáctého září se totiž slaví den nezávislosti, den, kdy se Mexiko zbavilo španělské nadvlády. V celé zemi jsou na obloze ohnostroje a z rádia nebo televize můžete slyšet proslov od mexického prezidenta. Hudba je tuhle noc slyšet skoro až do dalšího rána a všude na zemi jsou konfety. Na ulicích potkáváte spoustu lidí se sombréry a všichni se dobře baví.

Hlavní oslava je sice až v sobotu, ale slaví se už dny předtím. My jsme s rodinou jeli ve čtvrtek večer na Gran Gala Mexicana, kde hráli mariachi (nejznámější mexický hudební styl). Bylo to hodně živý a zábavný a všichni tančili. V pátek jsme se ve škole neučili, ale taky jsme oslavovali den nezávislosti. Asi týden předtím se mě spolužáci zeptali, jestli bych chtěla naši třídu zastupovat na fiesta patria. Jde o to, že každá třída má týden na to, aby prodala co nejvíc boletos (lístků) a v pátek 14.září se pak vyhlašuje, kdo vyhrál. Jako správný výměnný student jsem samozřejmě řekla že jo 😀 Celý týden jsme se s spolužákem snažili prodat toho co nejvíc. V pátek, kdy bylo vyhlašování, jsme se všichni oblékli do typických mexických šatů a oslavovali. Jako bonus bylo to, že jsme vyhráli!! 😀 Jsem fakt hrozně moc vděčná za moje úžasný spolužáky, protože to oni dělají moji výměnu tak skvělou.

15.září, v sobotu, jsme přes den nic moc nedělali. Večer, asi v 9 hodin, jsme se připravili a jeli do centra města Toluca. Tam už bylo hrozně moc lidí, ale i tak jsme se nějak procpali doprostřed. V 11 hodin to začlo, všichni začali křičet VIVA MEXICO a všude kolem nás bouchali ohnostroje. Takhle to bylo asi do půl dvanáctý, potom jsme se přesunuli víc k pódiu, kde hrála mexická hudba a tančili jsme až do půl druhý do rána. Pak jsme šli na hodně pozdní večeři a všichni unavení usli asi ve 4 hodiny.

Další den, v neděli, jsem jela s rodinou, s mým YEO a dalšíma výměnnýma studentama do Ixtapanu (město asi hodinu od Toluci). Viděli jsme krásný vodopády a pak jsme šli do centra, kde měl probíhat boj mezi Španěly a Mexičany, jako tomu bylo dřív. To se mi teda ale moc nelíbilo, bylo to hrozně surový, všichni po sobě házeli ovoce, flašky, prali se a stříleli z pistolí. Myslím, že nikomu z nás se to nelíbilo 😀ale i tak jsme si ten den užili.

Další články od Zuzky

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!