Holaa!! Dneska jsou to přesně dva měsíce, co jsem přistála v Mexiku a jedna pětina výměny je za mnou. Dva těžké, úžasné, náročné, krásné, zábavné měsíce, během kterých jsem se toho spoustu naučila a ještě mě toho spoustu čeká!! Tenhle článek bude tak trochu o shrnutí všeho co tady dělám a jak to tu mám.

Škola

Škola začíná už v 7 hodin ráno, takže každý den vstávám v 6. Pořád jsem si na to teda nezvykla, protože nesnáším vstávání takhle brzo. Nasnídám se a host táta mě odveze do školy, která je naštěstí kousek, ale doprava v Mexiku není tak skvělá, takže i něco co je blízko může trvat klidně půl hodiny.

Hodiny nejsou jako v Česku 45 minut, ale většinou tak hodinu a půl. Záleží na učiteli, kdy se rozhodne hodinu ukončit a nezvoní tu 😀 Dohromady máme šest předmětů. V pondělí a středu máme první tři a v úterý a čtvrtek další tři. V pátek pak máme všech šest, ale hodiny jsou kratší. Každý den teda končíme ve 2 hodiny.

Amigos

Nejbližší kamarády mám ve škole. Mám fakt štěstí na to, v jaký jsem třídě. Se vším mi pomáhají a ukazují mi spoustu nových věcí a míst. Teď jsem začla pár z nich doučovat angličtinu a oni mi zase vysvětlují španělštinu 😀 Taky ostatní výměnní studenti jsou moji hodně dobří kamarádi a trávíme spolu hodně času. A hlavně moje ségra je jeden z nejbližších lidí, co tady mám a můžu jí říct úplně cokoliv. Spoustu lidí říká, že fakt i vypadáme jako ségry (můžete posoudit sami :D).

Španělština

Doma už mluvíme jenom španělsky, akorát když něčemu nerozumím tak mi to ségra přeloží do angličtiny. Ona je jediná, kdo v rodině umí anglicky, takže mi ani nic jinýho nezbývá 😀 Ve škole taky mluvím jenom španělsky, protože většina mých kamarádů jinak nemluví, ale snaží se. Je super, že od Rotary máme zaplacené hodiny španělštiny, které mi pomáhají s gramatikou. Máme je každé pondělí a středu, od pěti do půl osmý. Ve skutečnosti ale začínáme tak v půl šestý, protože než se tam všichni sejdeme, tak to trvá 😀

Rozumím teda už docela dost, když nemluví moc rychle. Dokážu říct skoro cokoliv, ale trvá mi dýl než se vyjádřím a taky si pletu osoby a ještě neumím časy. Ale je super pozorovat, že něco co jsem před dvěma týdnama neuměla říct nebo nepřeložila, ted už dokážu.

Můj den

Můj den tedy vypadá tak, že vstanu v 6 hodin a jedu do školy, kde jsem do dvou hodin. Pak mě vyzvedne host brácha a jedeme na oběd domů. Většina rodin v Mexiku, včetně té mojí má tzv. muchachu (paní, která v domě uklízí a vaří).

V pondělí a středu mám hodiny španělštiny se všema ostatníma výměnnýma studentama v Toluce. V úterý většinou jdeme se ségrou a bráchou do sportovní klubu (teď se snažíme chodit :D, protože mexický jídlo je fakt nejlepší a já bych tu pořád jenom jedla). Potom jdeme na Rotaract meeting, který je od půl devátý asi do půl jedenáctý. Ve čtvrtek jdu většinou někam s Luízou ( z Brazílie) a dalšíma inboundama. V pátek pak máme většinou fiestu se spolužákama, nebo jdeme do kina a nebo k někomu domů. O víkendu pak jedeme někam s rodinou, poznávat nový místa a krásy Mexika!

Další články od Zuzky

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!