Když jedete na rok pryč, musíte se pořádně se všema rozloučit a proto jsem v pátek dva dny před odletem měla rozlučku s kamarádama a v sobotu potom s rodinou. Bylo to hezký, ale zároveň hrozně divný si představit, že se fakt rok neuvidíme. A jak probíhal můj ODLET?

Letěla jsem z Prahy už v 7 hodin ráno, vstávala jsem teda asi ve čtyři, dobalila poslední věci a potom jsme jeli na letiště. Odbavila jsem si kufr, kterej měl nadváhu, takže jsme museli doplácet asi dva tisíce. (Půlku kufru zabraly dárky a jídlo pro rodiny :D) Rozloučila jsem se s rodinou, což bylo hodně těžký a pak už šla hledat svoje letadlo. Naštěstí to nemělo moc velký zpoždění a tak jsem všechno stíhala.

Přistála jsem v Paříži, přejela na jinej terminál a našla jsem svůj gate. Po deseti hodinách, kdy jsem se snažila aspoň trochu spát, jsem konečně přistála v Mexico City. Byl to úžasný pocit když jsme přistávali, to město vypadalo tak obrovsky, že ani nešlo vidět kde končí.

Potom jsem si vystála asi půl hodinu na celní kontrolu a čekala na svůj kufr. Když už jsem chtěla konečně vyjít do haly, řekli mi, že mi ten kufr ještě musí zkontrolovat, takže ho celej otevřeli a všechno vytahali. Jenže jak tam byly ty věci přesně poskládaný (aby se tam všechno vešlo), tak jim to pak nešlo zavřít zpátky a rozbili mi zip 😀

Rodinná oslava – se sestřenicí a tetou

Rodinná oslava – se sestřenicí a tetou

Vzkaz od spolužáků na uvítanou ❤

Vzkaz od spolužáků na uvítanou ❤

Dneska jsem už byla první den ve škole a byla jsem hooodně nervózní když jsme vcházeli do třídy a ředitelka mě představovala. Nemusela jsem se ale vůbec bát, protože se o přestávce ke mně všichni seběhli a já jsem nevěděla komu dřív odpovídat. Cítila jsem se jak v zoo 😀 Hned mi ukázali celou školu, kde se můžu najíst, kam rádi chodí atd.. Jsou hrozně přátelští a nejvíc se mi tady líbí, jak se všichni zdraví polibkem na tvář, i když odcházejí. Přijde mi to hrozně hezký.

Mám se tady dobře a všichni se o mě hrozně hezky starají, ale občas si přijdu kvůli tý španělštině trochu omezená. Taky se mi chce pořád spát 😀 ještě mám asi trochu jet lag a taky když se celej den snažíte aspoň něco pochytit z jazyka tak to dá trochu zabrat.

Mějte se všichni krásně, užívejte zbytek prázdnin a snad bude další příspěvek brzo!

Další články od Zuzky

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!