Ahoj! Dneska bych chtěla napsat o tom největším a hlavně nejlepším výletu mého života, Ruta Maya. Byly to rozhodně ty nejlepší tři týdny, co jsem tu prožila a nikdy na tenhle výlet nezapomenu.

Vyjížděli jsme ve čtvrtek 16. května večer a dost jsem se těšila, že pojedeme někam kde se bude líp dýchat, protože tady nám kvůli kontaminaci zavřeli školy a všude se viděla jenom šedivá obloha. V Mexico City jsme nabrali další výměnné studenty a celou noc jsme strávili v autobuse. Kolem devátý hodiny ráno jsme přijeli do Chiapas, stát, který leží úplně na jihu Mexika. Nasnídali jsme se a jeli jsme do národního parku Cañón del Sumidero, jehož srázy mají až 700 metrů.

Další z úžasných věcí, co jsme na tomhle výletě prožili bylo navštívení další země, Guatemali. Koupali jsme se v průzračných modrých vodopádech, poznala jsem jeden ze sedmi divů světa – Chichen Itza. Koupali se v laguně sedmi barev, jeli jsme se podívat na další lagunu, která měla růžovou barvu vody. Šli jsme do parku XCARET, který je vyhlášen nejlepším zábavním parkem světa. Viděli jsme tam taky show o historii Mexica a všichni jsme brečeli. Opalovali se na plážích v Cancunu. Oslavovali moje narozeniny, dvakrát mi strčili obličej do dortu, to je tradice tady v Mexicu, říká se tomu MORDIDA. Snažíte ukousnout si kousek dortu a pak vám tam strčí celou hlavu haha. Byl to prostě ten nejlepší výlet.

Součástí výletu taky byla konference našeho distriktu 4170. Měli jsme ji v Méridě a moc jsem si ji užila. Jelikož jsme tam byli jako zástupci našich zemí, nesli jsme i naše vlajky před všema Rotariánama. Já jsem tu jako jediná z Česka, tak jsem šla sama, ale třeba z Brazílie jich bylo asi 20. Bylo to hrozně hezký, reprezentovat naši zemi. Další večer jsme měli noc talentů, kde jsme si všichni výměnní studenti měli připravit jedno vystoupení dohromady. My jsme se rozhodli tančit payaso de rodeo, tradiční tanec, který můžete vidět na všech svatbách a fiestách. Závěrem konference byla večeře s chairmanem.

Předposlední noc jsme si všichni podepisovali vlajky a bylo to hrozně divný a smutný, ten pocit že už nám ten rok fakt skončil a všichni se vracíme do svých zemích. Je těžký vysvětlit to někomu kdo na výměně nebyl, ale vím, že se brzo všichni uvidíme a že tohle je jenom začátek všeho. ❤ Jak už jsem psala, jsem neskutečně vděčná za tenhle výlet a hrozně moc děkuju mým rodičům! Taky Rotary tady a Rotary v Česku a všem výměnným studentům, díky kterým jsem prožila těch nejlepších 22 dnů mýho života.

Jinak dneska jsou to přesně dva týdny co mi tu zbývají. Cítím se hrozně divně, na jednu stranu se těším domů, ale nechce se mi opouštět ten život co mám tady, protože to tady miluju a jsem tu hrozně šťastná. Dneska tu taky mám maturitní ples s mojí třídou, tak si to moc užijeme. Taky musím nakoupit dárky a hlavně jídlo, který povezu zpátky domů a ještě další kufr, protože do jednoho už se mi všechno nevejde.

Další články od Zuzky

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!