Ahoj!! Tak a je tu další výročí, už 4 měsíce co jsem tu. Na jednu stranu mi vůbec nepřijde, že už jsem tady čtyři měsíce, protože čas hrozně rychle utíká ale na druhou stranu mi přijde, že jsem sem zapadla a žiju tady jako doma, mnohem mnohem déle.

A jaký to vlastně je, žít 4 měsíce v Mexiku? Zvyknout si chodit všude pozdě a vědět, že nikomu to vadit nebude, protože taky přijdou pozdě. Všechny objímat a líbat na tvář. Dávat si do všeho a na všechno chile. Házet toaletní papír do koše vedle záchodu. Nezouvat si doma boty. Smát se a smát se. Zvyknout si, že tady se prostě řídí hrozně 😀 a mnoho dalšího. Samozřejmě, že ne vždycky skvělýho, ale všechno vás posune dál.

Za tu dobu jsem navštívila zase spoustu nových míst a o těch nejkrásnějších vám teď napíšu:

Puebla (8. – 11. listopadu)

Před měsícem jsem byla s mojí rodinou v Pueble, protože tam  žije část příbuzných. Musím říct, že Puebla je asi nejhezčí město, co jsem navštívila. Je to něco úplně jiného než Toluca, protože upřímně Toluca se mi nelíbí (ale to ani lidem co tu žijí celý život haha), ale v Pueble bych si i dokázala představit žít. Je tam spousta přírody, cítila jsem se tam bezpečněji a centrum města je nádherný! Taky jsem každý ráno měla výhled na vulkán Popocatepetl, což jsem si fakt zamilovala.

Puerto Vallarta (15. – 18. listopadu) 

Před třema týdnama jsem navštívila první mexickou pláž!!! Jelikož žiju v centru Mexika, je to na pláž docela dost daleko, proto jsem byla tak nadšená, když jsme konečně vyjeli. Cesta trvala asi 12 hodin, bylo to fakt dlouhý, ale o to hezčí, když jsem zase po dlouhé době viděla moře. Hotel, kde jsme bydleli, byl all inclusive a hrozně moc luxusní, na mě možná až příliš 😀Jela jsem s druhou host rodinou a myslím, že mě to taky víc s nima sblížilo.

Aculco (2. prosince)

V neděli jsme se vydali s ostatníma výměnnýma studentama do města Aculco, které je asi 2 hodiny odsud. Nejdřív jsme viděli nádherný vodopády, ke kterým bylo náročný, ale o to zábavnější slézt. Potom jsme se přesunuli do města, kde jsme se prošli a najedli se a večer jsme jeli domů.

Taky jsem se rozhodla upéct vánoční cukroví, no a dopadlo to naprosto příšerně (babi omlouvám se ti zato) 😀 nejdřív mi poslala recept máma a pak taky táta od babičky. Další den mi ségra natočila video, jak dělají s babičkou vanilkový rohlíčky. Mě nikdy pečení nešlo, nebo jsem se o to radši ani moc nepokoušela, proto jsem se bála, že to dopadne strašně. No a výsledek si můžete prohlídnout sami :DD brečela jsem, když jsem viděla jak strašně to dopadlo. Ale to hlavní je, že to všem chutnalo a taky nikdo nemusí vědět, jak to doopravdy vypadá.

V pátek jsme měli se všema výměnnýma studentama POSADU. Posada je něco jako vánoční fiesta a slaví se hlavně v Mexiku. Rozbíjí se piňaty, jí se hrozně moc jídla a pije se ponche (něco jako svařák akorát s ovocem a mnohem sladší). Je toho spousta co bych ještě chtěla napsat, ale to zase příště. Přidávám se ještě pár fotek, taky z koncertu na kterém jsem byla. Mějte se všichni hezky a snad zase brzo u dalšího článku.

Další články od Zuzky

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!