Už je to sice nějaká doba, ale přece jsem se rozhodla napsat článek o tom, jak se v Americe slaví 31. říjen, Halloween.

Jak asi většina z vás ví, nebo alespoň tuší, je americkým zvykem chodit večer posledního října na takzvané „trick-or-treating“. Vždycky jsem si myslela, že je to jen pro malé děti a nebrala jsem to nijak zvlášť vážně až do dne, kdy jsme se spolu s 3 dalšími výměnnými studentkami domlouvaly, že to nesmíme vynechat a musíme to alespoň jednou vyzkoušet.

Sešly jsme se u Beni (Itálie) doma kolem 6 hodiny (to znamená, že já dorazila v 6:10 a Clemm (Francie) a Lourdes (Španělsko) přijely až v 6:30) a začaly jsme s přípravou. Dohodly jsme se na černých kalhotách, bílých košílích a nějakém makeupu. Původně jsme chtěly vytvořit něco jako sugar skulls, ale nakonec jsme to vzdaly a každá si vytvořila něco jiného. Já jsem se pokusila o lebku, Beni o zombie, Clemm klauna a Lou o poloviční sugar skull.

24093887_1364896726954939_321180720_oKdyž jsme dokončily naše „masky“, vzaly jsme povlaky na polštáře a vydaly se obejít sousedy. Nic moc jsme od toho nečekaly, chtěly jsme si jen pořádně užít čas spolu. Když jsme ovšem zazvonily na první dveře, které otevřela moc milá paní s úsměvem od ucha k uchu a s obrovským košem plným sladkostí, pochopily jsme, že to bude mnohem větší zábava. Stačilo vlastně jen zazvonit, říct „trick or treat“ a sladkosti, nadšení sousedi a spousta dobré nálady byla zaručena. Někteří lidé nebyli doma, takže nechali před dveřmi misku nebo košík s nápisem „Vezměte si jen 2 kousky, prosím. Šťastný halloween!“