Škola je pro tento rok u konce a já mám konečně čas trochu zapracovat na blogu!

Začneme díkuvzdáním.

Svátek Díkuvzdání se v Americe slaví vždy čtvrtý čtvrtek v listopadu. Při tomto svátku se sejde celá rodina a na stole nesmí chybět krocan s nádivkou a brusinkovou omáčkou nebo dýňový koláč. Nemůže chybět ani tradiční americký fotbal, nakupování, průvody, v televizi běží speciální programy, apod.

Každý rok ušetří prezident jednoho nebo dva krocany. Jde o symbolické gesto, protože v USA se během Dne díkůvzdání spotřebuje až kolem 50 000 000 krocanů.

My jsme s přípravou začali už asi týden dopředu, protože sehnat úplně všechno není vůbec snadné. Napočítala jsem celkem 5 návštěv obchodu, protože vždycky buď něco neměli nebo jsme jednoduše něco zapomněli.

Krocana jsme měli objednaného asi měsíc předem u místního „řezníka“, protože bychom ho jinak nesehnali. Měli jsme tedy jednoho celého a jednu takovou menší polovinu.

Vzhledem k tomu, že u nás mělo být něco kolem 20 lidí, museli jsme řešit, kam je všechny posadit. Nakonec jsme se rozhodli pro variantu „od Terryho z práce si vypůjčíme dva velké stoly a 8 židlí a zbytek najdeme doma“. Vše jsme připravili ven na patio (něco na způsob terasy) den před Díkuvzdáním, vyzkoušeli jsme zda jsou naše velké bílé ubrusy dostatečně dlouhé, nanosili jsme židle a doufali, že následující den nebude pršet. Potom jsme dojeli vyzvednout krocany, led a velký chladící box, do kterého se následně na přibližně 24 hodin naloží.

25630793_1389153594529252_768371341_n

Následující den, čtvrtek, se potom krocan asi 4 hodiny peče. Spolu s ním se ale musí připravit spousta dalšího jídla, jako jsou sladké brambory, šťouchané brambory, zelené fazolky, houstičky nebo speciální nakládaná mrkev. To všechno jsme potom nandali do velkých jednorázových táců a šoupli jsme to do trouby aby to zůstalo teplé. Měli jsme také několik druhů koláčů, jako klascký dýňový, jablečný, ořechový nebo „cookies and cream“. Všecho bylo vynikající. Spousta lidí také něco donesla, takže to nebylo celé jen na nás nebo vlastně všechno na Mary. Díky!