Konečne normálný rozvrh

Tento týždeň pokračujeme konečne normálnym rozvrhom. V pondelok som bola celý deň poriadne unavená a presne tak som aj vyzerala v škole. Potrebovala som dospať víkend a dopísať moje blogy. Mala som veľa úloh zo školy ( áno učím sa tu a povedala by som, že rovnako ako ostatní). V utorok som konečne dokončila svoje umelecké ,,dielo” a mohla som rovno pokračovať. Naša výsledná práca bude na papieri veľkosti A3. O tom som nevedela, takže to bolo pre mňa prekvapenie. Je naozaj ťažké skopírovať iné dielo (dokonca aj moje vlastné dielo) a môj obdiv majú všetci, čo to dokážu. Na tréningoch sme začali trénovať systém, ktorý budeme hrať na zápasoch. Náš prvý zápas nás čaká už v štvrtok v Aspene na našej škole.

Deň, ktorý zmenil svet

V roku 2001, 11 septembra sa stalo niekoľko teroristických útokov v Amerike. Zomrelo pri tom 2996 ľudí. Na mojej hodine US history sme tejto téme venovali niekoľko dní. Na konci týždňa, sme mali odovzdať dve strany textu s naším názorom a pripojiť k tomu aj interview . Interview sme mali viesť s niekým, kto má viac ako 33 rokov. Rozprávali sme sa o jeho pocitoch ohľadom 9-11. Ja som si vybrala moju maminu (zo Slovenska) a moju učiteľku angličtiny Jane. Jane v ten čas žila v New Jersey. Opisovala mi, čo sa v ten deň stalo a ako sa o tom dozvedela. ,,O tmavom oblaku prichádzajúcom z New Yorku. ” Veľmi sa bála, pretože v ten čas veľa jej priateľov pracovalo na Manhattane a nemohla sa im dovolať. Bol to veľmi zaujímavý rozhovor a celkovo ma jej život zaujal. Tejto téme sa tu venovala väčšia pozornosť a dozvedela som sa o tom veľa nových informácií. Teraz niečo trošku zábavnejšie. Pre mňa to bol presne mesiac, čo som tu. Nemôžem uveriť ako rýchlo to ubehlo. Bol to skvelý mesiac. Navštívila som niekoľko zaujímavých miest, spoznala nových ľudí, fotila, jedla a snažila sa žiť. Moc som sa nezmenila. Stále sa usmievam, smejem a veľa rozprávam 😂 . Chýba mi domov, no zároveň si to tu neskutočne užívam. Ďakujem Rotary za túto príležitosť a tak isto mojej mamine ❤️ . Všetkým ľuďom, ktorí ma podporovali a ďakujem za veľa vecí Bohu.

Volejbal

Do školy som si zobrala so sebou aj svoje veci na volejbal. Zostávam tam dlhšie a budem čakať na zápas. Písali sme test z chémie a bolo to ťažšie ako som očakávala. Počas obeda som si kúpila svoj prvý ,,školský obed”. Bol to len jednoduchý yogurt s vločkami. Bola som z toho taká šťastná a vďaka mojej kamarátke Willow mám tento moment zachytený na fotke. Trošku musím vysvetliť naše zápasy. Každá´škola má 3 tímy. Vždy sa stretnú dve školy a odohrajú sa 3 zápasy podľa tímov. Začal tím c vs c. Náš tím žiaľ prehral. O 5.30 poobede sme začali hrať my (môj tím) . Prvý set sme prehrali. Druhý sme zasa naopak vyhrali a tretí tiež. Systém ktorý sme hrali, som začala konečne chápať (hrali sme na dvoch nahrávačov) . Posledný zápas hrali varsity tímy. Ten sa hrá špeciálne. Hrá sa na 3 víťazné sety a naše dievčatá prehrali 2/3. Aspoň že náš tím vyhral. Páči sa mi, že prišlo veľa ľudí podporovať a bol tam poriadny hluk. Žije to tu športom. Večer som musela ešte spraviť svoju úlohu z US history . Bola som celkom spokojná ako a čo som napísala.

Žltý školský autobus

Ráno sme vstávali o 7 a o 7.30 nás už čakal autobus pred školou. Cestovali sme žltým školským autobusom 3 a pol hodiny. Mám rada ten autobus. Škola bola celkom pekná ale naša je krajšia. Prekvapilo ma, že prišlo dosť ľudí. Hralo sa tak isto a ,,história ” sa opakovala. JV alebo teda B tím bol jediný, ktorý vyhral. Prvý set sme prehrali. So skóre 28/30 , druhý sme vyhrali a tretí tak isto. Sú tu veľmi prísni rozhodcovia. Vždy si pozerajú hráčky, či sú postavené tie čo sú napísané. Keď striedate, musíte počkať kým povie, že môžete. Jedna baba bola ,,nedočkavá” a dvakrát sa vystriedala príliš rýchlo. Dostala žltú kartu. Navzájom sa podporujeme pokrikom let’go ladies. Cestou naspäť som sa snažila aspoň trochu spať. Myslím, že sa mi to na chvíľu aj podarilo. Ubehlo to celkom rýchlo a domov som sa dostala o 7. Mala som večeru a išla som spať. Bonus číslo dva. Dnes som mala žltý Kit Kat ( fialový bol lepší).

Katolícky kostol

V nedeľu ráno som spolu s mojou rodinou navštívila katolícky kostol. Bolo to zaujímavé a veľa tam spievali. Bolo to niečo iné a som rada, že som to dopredu neodsudzovala a dala tomu šancu. Dokonca nám dali aj niečo sladké na jedenie. Oni si čítali z ich Biblie a ja z tej svojej. Pochválili mi môj obal na Bibliu, takže ďakujem mojej tete . Po kostole sme sa šli najesť do ,,Bieleho domu.” Z vonka to vyzerá ako domček, no z vnútra to je úplne iné. Páčilo sa mi tam. Dávajú tam veľké porcie jedla a ja som si objednala úžasný steak. Doma som si ešte urobila úlohy a išlo sa spať.

Další články od Natálie

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!