Denim day

V pondelok začal náš homecoming víkend. Každý deň sme mali danú tému, podľa ktorej sme sa mali obliecť. Každý mal ukázať školského ducha. V pondelok bol rifľový deň. To nebolo ťažké splniť a toto zvládla väčšina. Mali sme zas zmenený rozvrh. Všetky predmety každý deň okrem štvrtka ( to sme sa neučíli). Na mojej hodine US history sme si vyskúšali súdny proces. Bolo to dosť zaujímavé. Mali sme 3 sudcov (ja som bola jedným z nich), obhajobu, žalobcov a svedkov. Ja ako sudkyňa som musela napísať svoj názor ohľadom viny alebo neviny Chivingtona v procese masakru v Sand Creek pred a po vypočutí svedkov . ,,Súd” nakoniec vyhrali žalobcovia, aj keď obhajoba bola lepšie pripravená. Celý tento prípad bol veľmi smutná a tragická záležitosť. Ako bonus sme sa obliekli ako naše role, ale len na tú hodinu ( nemáš porušiť rifľový deň). Večer ma čakal môj ďalší volejbalový tréning a krásna obloha.

Red, white and black day

V stredu sme sa rozdelili na dve skupiny. Prvou boli seniori a druhou všetci ostatní. Seniori mali byť oblečení v čiernom a my ostatní sme si mohli vybrať medzi červenou a bielou. Ja som si ráno kúpila školskú čiapku a šál. Obe veci boli červeno-biele a pekne ladili k môjmu bielemu outfitu. Dnes sme začali aj nášho Secret Setter ( pre mňa Secret Santa). Je to niečo ako volejbalová tradícia. Išlo o dávanie si darčekov navzájom, so zapojením aj niektorých chalanov z našej školy ( každá baba z volejbalového tímu dostala papiere s informáciami ohľadom iného dievčaťa, jej obľúbené sladkosti, jedlo a ktorých chalanov považuje za zlatých). Našou úlohou bolo kúpiť veci zo zoznamu, dať ich chalanom zo zoznamov aby im to doniesli oni. Ja keď som písala svoj zoznam som žiadne mená chalanov nevedela, preto som to mala trošku zaujímavejšie. Môj prvý darček mi bol doručený mojou spoluhráčkou Johannou. Bolo to zlaté a všetko som zjedla hneď.

Poobede sme mali niečo ako zahájenie homecomingu. Celá škola sa stretla v telocvični a čakal nás krátky program. Krátke vystúpenie roztlieskavačiek a pár zábavných hier. Skončili sme o 2 a išlo sa domov. Večer nás čakal bonfire a band vystúpenie. Ja som veľmi veľmi nechcela hrať. Kedže stále nemám husle, hrám asi na každom možnom nástroji. Na bonfire v meste som hrala na Čineloch ( ak sa to považuje za hru) a snažila sa tváriť čo najviac nenápadne😂. Toto bolo obrovské prekonanie seba samej a bola som šťastná, keď to skončilo😂. Zoznámila som sa tam s jednou maminou mojej spoluhráčky a bolo to milé stretnutie. Je to najväčší volejbalový fanúšik, akého poznám. Chodí na všetky naše zápasy a je veľkou podporou pre celý tím.

Field day

Bol to jeden z mojich najlepších dní v Amerike. Je to niečo ako športový deň v škole . Boli sme rozdelení na 32 skupín. Bolo 16 číselných skupín a ďalších 16 skupín s písmenom. Ja som bola v skupine B a volali sme sa Beach Boys. Vychytala som super skupinu. Naše prvé stanovište bolo kreslenie. Súperili sme vždy iba čísla s číslami a písmená s písmenami. Náš súboj bol dosť vyrovnaný. Prehrávali sme 19/16 a nakoniec sme vyhrali 24/22. Ďalej nás čakalo preťahovanie lanom a vo dvojici sme mali preniesť balón z jedného miesta na druhé so zviazanými nohami. Tam sme si poriadne zaskákali a obe sme vyhrali. Naše tretie stanovište bol frisbee zápas. To sme najskôr nezvládali a prehrávali 0/3. To sme tiež obrátili a vyhrali sme 5/4. Začali sme uvažovať, že sa premenujeme tím back😂. Volejbal bol sranda. Ja som si aspoň zapodávala a to bolo všetko 😂. Celkom nudný zápas. Na obed sme mali 40 minút. Bola to dobrá prestávka na oddych. Dodgeball alebo vybíjaná, bola ľahká výhra. Mali sme ľahkého súpera . Kickball bol pre mňa najlepší zážitok z tohto dňa. Je to podobné ako baseball ( nemám ani poňatia, aké sú pravidlá v baseballe 😂 ), ale postupne som to začala chápať.

Začali sme naozaj dobre, vyhrávali sme 3/0 a všetko šlo dobre. Prišiel zvrat a náš súper otočil skóre v náš neprospech 7/6. Už sme mali málo času a na rade boli poslední dvaja ľudia( jeden chalan a ja ). On prebehol všetky méty a bolo vyrovnané 7/7. Ja som sa snažila odkopnúť tú loptu čo najďalej a začala bežať, dostala som sa na prvú métu a myslela si , že som skončila. Nášmu súperovi začala tá lopta stále padať z rúk a nakoniec som ja prešla cez všetky méty a získala víťazný bod 😂 . Toto bola najväčšia zábava pre všetkých ( dievča čo nepozná pravidlá vyhrala zápas). Predposledné stanovište bolo trošku o logike a vedomostiach. To sme žiaľ prehrali o jeden bod 😥. Najťažšia otázka : ,,kedy začína v štvrtok 7 hodina, čo je vlastne pre nás v ten deň 3 😂 .”Posledné stanovište bolo Capture the flag. Dva tímy súperili o to, kto prvý ukradne vlajku druhého tímu. To sme s prehľadom vyhrali 😂 . Všetky tímy sme sa stretli na našom školskom ihrisku a boli zvedaví, kto je víťaz. Víťazom sa stáva tím ……B🤗. Ako víťazný tím sme si zahrali vybíjanú s učiteľmi. Bol to super deň.

Homecoming tanec

Dnes ešte pred homecomingovým tancom som mala volejbalový zápas. Bol to ten najhorší zápas, aký sme hrali ( ani sme nehrali, pretože nás súper bol extrémne slabý). Fest ma tento zápas sklamal. Nenechala som si však pokaziť deň a tak či tak sa tešila z víťazstva. Po zápase ku mne prišla moja kamarátka Willow a spolu sme sa pripravovali na homecoming tanec. Mne prišli topánky, ktoré som si objednala na túto príležitosť asi 2 hodiny predtým ako sme odišli 😂 . Pred odchodom sme si boli spraviť fotky pri našom dome.Celkom sa podarili a som s nimi spokojná. Ja som sa ešte pred tancom stretla v meste s mojim doprovodom a išlo sa na pizzu 😂 . Homecoming dance bol skvelý. Bolo to zábavné, stretla a spoznala som veľa nových ľudí, tancovala a mierne trpela v tých topánkach 😂 . Hlasovali sme aj za kráľovnú a kráľa plesu. Moja favoritka žiaľ nevyhrala. Prekvapivo to nebrali všetci až tak vážne, ako som si myslela. Bolo to super zážitok.

Další články od Natálie

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!