Kedže veľa času počas našej výmeny budeme tráviť v škole, myslím že každí výmenný študent sa snaží urobiť čo najlepší prvý dojem. Tak ako nás učili na všetkých meetingoch, prvý dojem je len jeden. No úprimne, nie je to tak jednoduché ako sa zdá. Okrem toho že sa snažíte byť príjemný na ľudí okolo vás a o to aby si vás ľudia obľúbili, tak sa musíte sústrediť aj na ďalšie veci.

Školy v Amerike sú ako veľké bludiská, takže rozhodne sa musíte sústrediť aby ste sa nestratili. Snažíte sa prísť na hodinu ešte predtým ako začne a času na zoznamovanie moc nie je. Do toho cítite stres z prvého dňa školy, nového miesta a všetko dokopy. 

Predmety v škole si môžete vybrať podľa vlastného záujmu. Čo je podľa mňa tá najväčšia a najlepšia zmena ohľadom školy. Na Slovensku a vo veľa iných krajinách sa musíte učiť všetko naraz ( aj to čo vás nebaví, tu si vyberiete len to, čo chcete naozaj študovať). Ešte pred prvým školským dňom si musíte vybrať školské predmety. Pomáha vám s tým jeden z najmilších ľudí akých poznám. Jej meno je Lauren a je neskutočne ochotná. Je niečo ako školská konzultantka a pomáha žiakom s rozvrhom, s problémami a s ďalšími vecami. Podľa toho čo chcete a akú náročnosť chcete vám spraví rozvrh. Ten si teda môžete do prvých dvoch týždňov zmeniť (ja ako výmenný študent si môžem zmeniť rozvrh kedykoľvek). Vyučovanie začína o 8.05 ráno a končí o 3.20 poobede. Medzi tým máte 45 minútovú prestávku na obed, jednu 15 minútovú na oddýchnutie a potom už len 5 minút na presun z jednej triedy do druhej. V škole sa teda môžete pohybovať neobmedzene a na obed môžete chodiť von. Našťastie tu nemusím nosiť nijaké školské karty na krku ani nič podobné. Jediná vec čo ma stále prekvapuje je to, že sa v škole pohybujú vždy dvaja policajti. Ešte trošku ku športom. Na každé ročné obdobie, si môžete vybrať vždy nejaký šport. Naozaj ich tu berú vážne a ak sa niekam prihlásite, musíte odovzdať niekoľko dokumentov. Ja som si zatiaľ vybrala volejbal na jeseň a soccer na jar.

Naspäť k môjmu prvému dňu. Ráno mňa a moju sestru zaviezla host mum do školy. Obe sme boli napäté, pretože to bol pre nás obe prvý deň na novej škole. Ja som to mala ešte trošku náročnejšie. Moja prvá hodina bola band a tá ako jediná, sa nachádza v priestoroch aspénskej middle school. Takže som sa z jednej budovy musela presunúť do druhej. Nachádzajú sa v tom istom areáli, takže to nebolo až tak strašné. Hodina bola fajn, hlavne sme sa zoznamovali a rozprávali o pláne na tento semester. Prišiel koniec a popravde, skoro celú cestu som bežala naspäť na strednú nájsť svoju ďalšiu triedu( mala som len 5 minút a nevedela som kde čo je ). Prekvapivo som na svoju ďalšiu hodinu prišla načas. Bola to angličtina a rozhodne tá najlepšia hodina v ten deň. Je to voľnejšia hodina a ide hlavne o to, aby si sa uvoľnil, cítil dobre a sám sebou. Bola to veľmi zábavná hodina a neskutočne som sa tam nasmiala. Potom prišla ta horšia časť dňa. Čakala ma US history na čo som sa úprimne dosť tešila. Na hodine sa to trošku zmenilo. Učiteľka je veľmi prísna, čo ma najskôr dosť vystrašilo. Aj som rozmýšľala o zmene tohto predmetu ale zároveň viem, že sa na tejto hodine veľa vecí naučím. Hodinu vždy začína 5 minútovými otázkami (čo je to história … a my potom o tom disktujeme).

Z hodiny som neodchádzala s úsmevom ale tak čo, predsa to bol len prvý deň. Čakalo ma 45 minút na obed. Vybrala som sa teda do jedálne ale bola tak plná, že ľudia sedeli na zemi. Ja som si našla lavičku, najedla sa a prichystala sa na ďalšiu hodinu. Chémia bola celkom fajn. Máme super učiteľa, ktorý naozaj dobre vysvetľuje. Potom prišla biológia a to bol asi najhorší predmet v ten deň. V podstate to nebolo až tak zlé, len som moc nebola spokojná s mojím prvým dňom a to sa prejavilo na tejto hodine. Myslela som si, že vytvoriť priateľstvá bude úplne jednoduché a že sa mi to podarí hneď v prvý deň. Nepodarilo sa mi to žiaľ hneď a musela som si na to počkať ešte pár dní 😀 . Potom ma už čakala len posledná hodina. Algebra bola prekvapivo zaujímavá a trošku mi to zdvihlo náladu. Rozprávala som sa tam s ľuďmi a pochopila som dosť vecí. Takže záver môjho prvého školského dňa? Moje pocity sa celý deň stále menili, chvíľu som bola spokojná , potom zasa nie a tak dookola. Teraz už po pár dňoch viem , že som si vybrala super predmety a stretla nových, milých ľudí. Môj deň sa ale absolútne zmenil na volejbale. Bol to ten najlepší tréning doteraz. Úplne som vypla svoju myseľ a konečne sa sústredila na niečo iné ako na školu. Moja rada, nikdy nerob unáhlené závery.

Další články od Natálie

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!