Menší výlet

V utorok sme si s Willow spravili menší výlet cez obednú prestávku. Boli sme sa prejsť von, aj keď počasie nebolo najkrajšie. Pri škole bol zaparkovaný školský autobus, takže som si mohla spraviť ďalšie fotky. Sú skôr vtipné ako pekné. Bolo to len pre zábavu. Celý deň som musela chodiť v čiernom. Je to niečo ako predzápasová tradícia. Čakalo ma 20 minút chémie a išlo sa na zápas. Cestovali sme do mesta Breckenridge ( 2 hodiny) v špeciálnom autobuse. Má wifi a zástrčky, no čo viac si priať. Pred odchodom sa nám stala jedna nepríjemná vec. Škola tu je ohľadom športov veľmi prísna. V deň zápasu nesmieš chýbať na hodinách. Jedna moja spoluhráčka vynechala prvú hodinu a musela vystúpiť z autobusu a zostať v škole. Je to nekompromisné. Cesta bola dlhá ale odmena bola skvelá. Môj tím vyhral ( zasa ako jediný) a my sme odchádzali s úsmevom na tvárach.

Domov sme prišli neskoro večer a stala sa nám vtipná príhoda. Pôvodne sme ja a moja sestra mali vystúpiť na parkovisku pred našou školou, ale nejako sa to zmenilo. Ja som o tom nevedela a moja sestra vystúpila skôr.Trénerka sa nás pýtala, či ide ešte niekto vystupovať. Ja som samozrejme ako jedna z prvých kričala, že nie. Autobus sa začal pomaly otáčať a zrazu mi volá moja sestra. Chvíľu som sa pozerala na ten mobil, či je to reálne. To mi to nemôže napísať do správy alebo rovno povedať, veď sme v rovnakom autobuse. Rozhodla som sa to radšej zdvihnúť. Rovno sa ma opýtala, či som ešte v autobuse. Moja odpoveď bola kladná a začali sme riešiť , či môže autobus zastaviť ( začalo mi dochádzať, že ona asi už nie je v autobuse). Šofér bol celkom ochotný a ešte zastavil na parkovisku kde vystupovala ona. Ja som vystúpila a hneď videla auto mojich rodičov. Môj ocino sa smial a všetci sme sa na tom dobré zabávali. Jednoducho som sa stala zabudnutou v autobuse 😂. Najprv si to vraj ani neuvedomili a potom sa môj ocino opýtal,, kde je Naty? “

Najkratší deň v týždni

Mám len 4 hodiny a potom sa musím stretnúť so svojou Ex- EDovou skupinkou. Tento týždeň bol trošku iný. Nestretla som sa s nimi, ale všetci sme išli rovno do telocvične. Dnes bol takzvaný Clubs meeting. Pointa je v tom, že si môžeš vybrať asi z 25 klubov tie, ktoré ťa zaujímajú. Bolo to veľmi rôznorodé a naozaj úžasné. Je super , že škola ich podporuje a vlastne podporuje teba ako človeka. Ja som si vybrala trošku viac klubov ako som pôvodne plánovala( móda, jeden projekt spojený s Rotary, Muzika a kultúra- zdieľaš svoju kultúru s ostatnými, Rock Climbing, Spoločenský klub, Dobrovoľník v nemocnici a ping-pongový klub😂). Nie je ich málo, ale ja to nejako hádam budem zvládať. Večer ma čakal už len tréning a zajtra ďalší zápas. Mali sme špeciálny tréning a trénovali sme s C tímom. Hrali sme hrozne a celý tréning bol dosť zlý. Naozaj sme dúfali, že sa to neodrazí na našej zajtrajšej hre.

Rotary meeting

Ráno ma môj yeo vyzdvihol z domu a spolu sme išli na Rotary meeting. Majú tam skvelé raňajky a ja som povedala pár slov ako o Aspene, škole a mojom živote v Amerike. Musela som odísť trošku skôr kvôli škole. Prišla som asi o 5 minút neskôr v mojom Rotary saku. Môj učiteľ hudobnej mi pochválil moje piny a inak si ma moc nevšímal. Musíme veľa cvičiť na homecomingové vystúpenie ( 28.9). Dnešný volejbalový zápas sme hrali v meste Basalt vzdialené 20 minút. Ja som nastúpila ako libero. Mala som zelený dres a cítila som sa ako shrek 😂. Prvý set sme hrali zle, ale aj tak sme ho tesne vyhrali. Druhý sme na začiatku hrali ešte horšie. Prehrávali sme 18/7 a ja som akurát išla podávať. Podávanie je moja najobľúbenejšia časť hry. Dnes sa mi ešte k tomu špeciálne darilo. Dostala som náš tím z veľmi zlého skóre na 18/17 a potom som podala do siete. Musela som to trošku zdramatizovala😂. Potom sme konečne začali hrať ako tím. Bolo sa na čo sa pozerať.Vyhrali sme už 4 krát po sebe. Dnes konečne vyhral aj náš Varsity tím.

Zápas na našej škole

Nastúpila som už v normálnom drese a hrali sme tak, ako sme zvyknuté. Moja host rodina mňa a moju staršiu sestru Caroline prišla podporiť. Pre mňa to bol zlý deň. Nehrala som tak ako hrávam. Nabudúce to bude hádam lepšie. Náš ďalší zápas bude o týždeň. Bude to homecomingový zápas. Poobede sme mali s mojou rodinou menší fotografický deň. Prišiel profesionálny fotograf a my sme si spravili niekoľko fotiek. Večer sme išli na spoločnú večeru do jednej sushi reštaurácie v meste. Bolo to výborné a pekne drahé. Poslednou dnešnou zástavkou bolo kino. Negatívne veci: bolo tam chladno, popcorn stoji 8 dolárov a lístok asi 15. Pozitívne: boli tam extrémne pohodlné sedačky a vyzeralo to tam pekne. Film bol celkom dobrý, len moc dlhý.

Test z chémie

Z toho prvého som najskôr dostala F a potom C (je to komplikované vysvetliť ale ide o to, že som mala 12 bodov z 24 a dostala som F, potom mi ho môj učiteľ zmenil, pretože som mala všetko dobre, ale ja som sa rozhodla polku vecí zmeniť. Nakoniec mi dal C za pár ďalších cvičení). Poobede som sa konečne stretla s mojou conselorkou ( Samanthou). Je milá a veľmi dlho sme sa rozprávali. Boli sme sa aj pozrieť na lacrossový zápas. Najvtipnejšie bolo, keď sa ma Samantha opýtala, že či viem pravidlá. Ja o tomto športe nič neviem a ona tiež nie 😂. Iba sme sa na to pozerali a keď kričali ostatní, kričali sme s nimi a smiali sa na tom. Je to pekný zážitok. Potom sme šli na smoothie a domov.

Další články od Natálie

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!