Piatok 20. decembra bol posledný deň školy v roku 2019. Stále si nejako neuvedomujem, že už žijem v novom roku. Veľa vecí je rovnakých. Na ďalší deň sme sa ja a Stefanova rodina dohodli, že budeme spolu lyžovať Snowmass. Mali sme naozaj krásny deň. Bolo teplo a pekne slnečno. Prvý krát sme mohli ísť až na úplný vrchol a dostali sme sa tam pomocou vleku. Veľakrát bolo veterno, takže sme sa tam nemohli dostať. O dva dni neskôr som sa s mojou kamarátkou dohodla, že pôjdeme lyžovať Aspen Mountain = Ajax. Je extrémne dobrá lyžiarka a párkrát som dokázala spadnúť ( zobrala ma na tie najťažšie bumps aké v Aspene sú :)). Nakoniec sme si to spolu s jej sestrou poriadne užili.

Vianoceeee, teda ako pre koho. Ráno 24. decembra som sa stretla s mojou prvou host rodinou a dali sme si medzi sebou darčeky. Dostala som extrémne pekné pyžamo a pár veci na čistenie pleti. Strávili sme spolu istý čas a ja som sa musela vrátiť domov. O 4 sme vyrazili do mesta Carbondale, kde som strávila spolu s mojou rodinou a ich priateľmi vianočnú večeru. Mali sme pár dobrých koláčov a kraba. Neviem či mi to chutí alebo nie:). Mimochodom, bol to jeden z najkrajších domov, aký som v živote videla. Ráno 25. decembra som ako prvú vec otvorila svoju obálku od mojej kamarátky zo Slovenska. Potom sme mali ,,vianočné raňajky ” a ja som dostala ako prekvapenie svoju prvú vianočnú ponožku. Bola plná sladkostí a pár darčekov. Potom sme si rozdali darčeky medzi sebou a ja a Tom sme išli lyžovať. Prvý krát na Vianoce som išla lyžovať a úprimne, skoro nikto nelyžoval. Ďalší deň sme išli na raňajky ( ja , Heidi, Tom, Paul a Donae, heidiini bratia) a oni poobede odišli. Ďalšie dni sme len lyžovali a ja som si užívala prázdniny.

31. decembra som išla doobeda sama lyžovať Ajax a poobede ma čakala návšteva. Yohanna a Durga strávili so mnou NEW YEAR´s EVE a ďalšie dva dni. Snažila som sa im ukázať Aspen . Kúpili sme si ski pass a gondolou sme sa vyviezli až na vrchol Aspen Mountain. Snežilo , takže sme nemohli vidieť ten krásny výhľad, ale aj tak sme si to užili a spravili si krásne fotky. Ďalšou zástavkou bolo Aspen Art Museum. Bolo to zaujímavé , kedže sa tam menia veci každé 3 mesiace a ja som ta bola naposledy v Septembri. Múzeum je zadarmo a môžeš ho navštíviť neobmedzene. Večer sme zažili dva ohňostroje. Prvá oslava Nového roka bola o 8 a ďalšia na Nový rok. Bola to krásna show a my sme to poriadne oslávili. Prvý deň v Novom roku sme strávili hraním bowlingu a biliardu. Bola to sranda a Yohanna bola absolútny bowlingový víťaz. Večer sme pozerali filmy a jedli candies.

Ďalší deň bol štvrtok a my sme sa rozhodli ísť na Rotary meeting. Bolo milé ako sa všetci zaujímali o Durgu a Yohannu. Oni museli už ísť domov a ja som zvyšok dňa strávila lyžovaním. V sobotu ( 5. decembra) ma zavolala Tami z Carbondale lyžovať s nimi do Sunlight. Lyžovala som ja, Stefano a Tami a bol do dobrý deň. Večeru som strávila s nimi a John urobil pre mňa zemiakové placky . Bolo to veľmi pekné a domov ma zobrala moja kancelorka Samantha. V pondelok začínala škola a spolu s tým aj moje basketbalové practice. Po škole v pondelok mi prišiel foťák, ktorý som si objednala ( instax sq6). Som z neho mega šťastná a teším sa na prvé fotky.

Další články od Natálie

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!