Existují věci, které můžeme zažít jenom jednou za život. Buďto jsou tak drahé, že si je víckrát nemůžeme dovolit, nebo jsou tak jedinečné, že je není možné zopakovat. A pak je tady pravý opak- věci, které jsou běžně dostupné, ale z nějakého důvodu je vyzkoušíme jen jednou a bohatě nám to stačí. Během svého prvního týdne tady jsem měla možnost pár takových věcí vyzkoušet.

ZATMĚNÍ SLUNCE

V jednom z předešlých článků jsem psala, jak moc mi tato událost zkomplikovala cestu. To jsem ještě nevěděla, jak to celé dopadne. Wyoming je stát, který má pár rušných měst. Na druhou stranu můžete také jet dvě hodin po dálnici a nepotkat jediné auto. Dálnice tady mají většinou tři proudy v každém směru plus jeden vymezený pro policii. Silnice je tedy nesmyslně velká v porovnání s místním provozem. To se ale mělo změnit v průběhu zatmění Slunce.
Je to akce, kdy se do Wyomingu sjelo několik okolních států, aby naprosto rozhodili místní fungování a na několik hodin pozastavili chod celého státu. Ale pěkně postupně:

20.8. jsme se vydali na osamělý ranč, kde měla být viditelnost zatmění stoprocentní. Zároveň se tam také pořádal sraz vysoké školy, na kterou chodil můj hostitelský taťka. Cestou jsme přespali u babičky ve Wheatlandu a druhý den ráno jsme dojeli na ranč. Tam už se chystala pravá americká večeře- hamburgery, zapečené fazole, smetanová kukuřice, hotdogy, spousta salátů a koláčů, cupcaky, a piva. Po večeři hrála kapela a lidé tancovali, pili a vzpomínali na vejšku.

Další články od Barbory

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!