Na tento den jsem se připravovala tak dlouho a stejně jsem nakonec nebyla absolutně připravená. Až do poslední chvíle jsem si nepřipouštěla, že svůj každodenní život na rok opustím. A když ta chvíle konečně  nastala, nestačila jsem se divit…

Asi by to chtělo začít úplně od začátku. Je 16.8. a já se vydávám za svým největším životním dobrodružstvím a strachem zároveň. Nutno říct, že tuto cestu provázelo už od začátku pár při nejmenším podivných náhod. Zaprvé – v termínu, kdy jsem měla odlétat je v USA zatmění Slunce, které jde vidět jen ze dvou států, Wyomingu a Colorada. V praxi to znamená, že všechny lety byly vyprodané a letenky, které zbývaly, byly natažené na cenu, za kterou bych si mohla koupit dvoutýdenní dovolenou v Dubai. K mému štěstí trávím svojí výměnu ve Wyomingu a přistávám na letišti v Coloradu, můžete si tedy představit, s jakým potěšením jsme platili téměř třikrát dražší letenky.

Druhá nástraha bylo počasí. Necelých 10 hodin před odletem jsem se dozvěděla, že se přes Německo žene urkán a obrovská bouře, která má za následek zastavování vlaků a letů a to hlavně ve Frankfurtu. Teď už vám musí být jasné, kde jsem měla přestupovat. Ve Frankfurtu.

Další články od Barbory

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!