Na tento den jsem se připravovala tak dlouho a stejně jsem nakonec nebyla absolutně připravená. Až do poslední chvíle jsem si nepřipouštěla, že svůj každodenní život na rok opustím. A když ta chvíle konečně  nastala, nestačila jsem se divit…

Asi by to chtělo začít úplně od začátku. Je 16.8. a já se vydávám za svým největším životním dobrodružstvím a strachem zároveň. Nutno říct, že tuto cestu provázelo už od začátku pár při nejmenším podivných náhod. Zaprvé – v termínu, kdy jsem měla odlétat je v USA zatmění Slunce, které jde vidět jen ze dvou států, Wyomingu a Colorada. V praxi to znamená, že všechny lety byly vyprodané a letenky, které zbývaly, byly natažené na cenu, za kterou bych si mohla koupit dvoutýdenní dovolenou v Dubai. K mému štěstí trávím svojí výměnu ve Wyomingu a přistávám na letišti v Coloradu, můžete si tedy představit, s jakým potěšením jsme platili téměř třikrát dražší letenky.

Druhá nástraha bylo počasí. Necelých 10 hodin před odletem jsem se dozvěděla, že se přes Německo žene urkán a obrovská bouře, která má za následek zastavování vlaků a letů a to hlavně ve Frankfurtu. Teď už vám musí být jasné, kde jsem měla přestupovat. Ve Frankfurtu.

Další články od Barbory

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!