Ve čtvrtek 24.8. nám Američanům oficiálně začala škola. Tímto bych tedy ráda poprosila všechny české děti, studenty a hlavně moje sestry, aby si laskavě ušetřili veškerou radost, výsměšné komentáře a poznámky, protože vás to chtě nechtě čeká za pár dní taky. Děkuji. A navíc, mě to neštve. ( Jasně Barčo, všichni ti to věříme…)

Takže jak to vlastně celé funguje?

Nejdřív vám škola přidělí counslelora, to je něco jako váš poradce. Poté dostanete seznam asi 150 předmětů, ze kterých si musíte vybrat pouze sedm. Vím co si myslíte a ano, máte pravdu. Bylo to pro mě stejný problém jako rozhodnout se, co si vezmu ráno na sebe. Každopádně škola asi počítá s blondýnama jako jsem já a proto nám to trochu usnadnila- musíme mít jeden předmět z Angličtiny, jeden z věd a jeden z matematiky.

Na rozdíl od českých škol každý student začíná na stejné úrovni znalostí, ale dál se posunuje podle svého tempa. Takže během těch čtyř let studia například španělštiny může být někdo ve španělštině 5 (vysoká úroveň) a nebo také jen ve španělštině 2. Tento způsob mi dal poměrně dost zabrat, nemohla jsem se totiž trefit do úrovně, která by mi vyhovovala. Takže jsem si původní rozvrh změnila celkem čtyřikrát a pořád nejsem úplně spokojená (to tady nikoho nepřekvapí, Barčo). Ale vzhledem k tomu, že moje poslední změna rozvrhu začala slovy “už zase?”, asi to pro jistotu nechám být.

Další články od Barbory

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!