Ve čtvrtek 24.8. nám Američanům oficiálně začala škola. Tímto bych tedy ráda poprosila všechny české děti, studenty a hlavně moje sestry, aby si laskavě ušetřili veškerou radost, výsměšné komentáře a poznámky, protože vás to chtě nechtě čeká za pár dní taky. Děkuji. A navíc, mě to neštve. ( Jasně Barčo, všichni ti to věříme…)

Takže jak to vlastně celé funguje?

Nejdřív vám škola přidělí counslelora, to je něco jako váš poradce. Poté dostanete seznam asi 150 předmětů, ze kterých si musíte vybrat pouze sedm. Vím co si myslíte a ano, máte pravdu. Bylo to pro mě stejný problém jako rozhodnout se, co si vezmu ráno na sebe. Každopádně škola asi počítá s blondýnama jako jsem já a proto nám to trochu usnadnila- musíme mít jeden předmět z Angličtiny, jeden z věd a jeden z matematiky.

Na rozdíl od českých škol každý student začíná na stejné úrovni znalostí, ale dál se posunuje podle svého tempa. Takže během těch čtyř let studia například španělštiny může být někdo ve španělštině 5 (vysoká úroveň) a nebo také jen ve španělštině 2. Tento způsob mi dal poměrně dost zabrat, nemohla jsem se totiž trefit do úrovně, která by mi vyhovovala. Takže jsem si původní rozvrh změnila celkem čtyřikrát a pořád nejsem úplně spokojená (to tady nikoho nepřekvapí, Barčo). Ale vzhledem k tomu, že moje poslední změna rozvrhu začala slovy “už zase?”, asi to pro jistotu nechám být.

Další články od Barbory

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!