Ahoj, jmenujeme se Stloukalovi a máme tři děti – 11, 17 a 27 let. Každé dítě je jiné a tak jsme zcela logicky nebyli překvapeni, že čtvrté – host dítě – je také originál.

Co nám však chybělo, je postupná příprava a poznávání, kdy bychom se přibližně 18 let učili, v čem je Casey dobrá, co má ráda, co jí udělá radost a co naopak, abychom ji nenutili do něčeho, co by jí netěšilo. Upřímně, nejtěžší bylo najít rovnováhu mezi tím, aby se Casey nenudila nebo abychom jí nepřetěžovali, aby dostala svoje rovnocenné postavení v rodině, ale aby měla i prostor být sama se sebou v tom rozsahu, jak to právě jí vyhovuje.  

Když si vzpomenu na prezentace studentů, kteří se z výměny vrátili a popisovali a srovnávali rodiny, ve kterých žili, tak mne napadá příměr, jak patrně popíše Casey zkušenost u nás – to byli ti, vedle nichž i Ferda Mravenec vypadá jako lemra líná. Ani Casey se neubránila našim aktivitám a naučila se pár kousků v kuchyni, mimochodem marmeládu umí fantastickou a odveze si i pár receptů na cukroví, poprvé v životě zasadila rajčata a o pár měsíců později si na nich pochutnala, zjistila jak vlastně rostou ořechy, sbírala hříbky a také ví, jak se dojí kozy. Prostě ochutnala život na vesnici.  

A co hostování dalo nám? Znovu jsme objevili turistění, když jsme společně zdolali Lysou horu či Ještěd, navštívili Rožnov pod Radhoštěm nebo se prošli v oblacích v Dolní Moravě. Kolik roků jsme si slibovali, že se na jaře určitě podíváme jak se líhnou motýli v Arboretu v Novém Dvoře a ejhle, díky Casey se nám to konečně letos podařilo. Platí totiž jednoduchá rovnice, chtěli jsme dát Casey tolik zážitků, jako bychom byli rádi, aby dostal náš František v Indii, takže jsme se opravdu snažili. A snažila se i Casey, dokonce si nechala z Austrálie poslat směs na pečení a sama nám upekla překvapení – úžasné sušenky, po kterých se jen zaprášilo. Na rozdíl od sušenek, nám vzpomínka na milou dceru a sestru na 4 měsíce zůstane natrvalo.

Více o hostitelských rodinách

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!