Nemůžu tomu uvěřit, jak rychle to letí… Ty 3 měsíce utekly jako voda. Mám pocit jako bych tady byla mnohem déle a zároveň krátko. Jelikož jsem dlouhou dobu nic nenapsala. Rozhodla jsem se s vámi podělit o pár mých krásných zážitků. Tak si postavte na kafe, udělejte si pohodlí ať můžeme pokračovat.

Módní přehlídka

V září nás inboudky pozvala jedna host maminka, která je modní návrhářka na modní přehlídku. Ovšem ne jako divák, ale účastník! Všechny jsme souhlasili a rozhodně nelitovali. Dva týdny předtím  nám změřila míry, fotograf nás nafotil, modelka nás naučila chůzi a pózy. Zajímavá zkušenost. Den přehlídky byl mnohem pohodlnější než jsme čekali. Sešli jsme se už ráno, ale přípravy na přehlídku začali až kolem 3 hodiny, na místě nás nalíčili, udělali hairstyle, oblékli do šatů. Ještě jsme si nacvičili chůzi..
Když jsme vcházela na molo, nečekala jsem, že mě světla tak oslní. Neviděla jsem nic jen bílé světlo, slyšela fotografy s foťáky a tleskající publikum, bála jsem se, že neuvidím konec mola a spadnu na fotografy.

Festivaly

Spousta festivalů, oslavují hlavně bohy nebo dny spojené s nějakým bohem. Ale pozor, ne všechny svátky se slaví v celé Indii. Některé se slaví jen v konkrétním státě, jen pár festivalů slaví celá Indie. Lidé vyzdobí svatyni, dají ovoce nebo i uvaří, zapálí vonné svíčky a modlí se. Navštíví se chrám/y. Na některé festivaly se pouští i ohňostroje, tančí se, zkrátka užívá se života.

Indická svatba

Mockrát mě už pozvali na svatby, a to jsem někdy ani nevěděla kdo se vdává. Svatby jsou dvoudenní, první den obřad, hostina a druhý den focení s předávání svatebních darů a hostina. Někdo to může mít obráceně, z čeho jsme byla na poprvé zmatená. Svatby jsou obrovské, pozvou několik lidí (například 300), hostina je obrovská,spousta pracovníků kolem (fotografové,číšníci..).
A samozřejmě musí být i hodně barevná, jak ženich tak i nevěsta mají barevné šaty, protože bílé šaty nosí vdovy. Některé mají bílé šaty, ale s něčím s barevným a krajkami.

Vlaky

S inboudy jsme jeli na výlet do sousedního státu vlakem na O. meeting. Jeli jsme první třídu ve spacím vlaku, kde dostanete nový polštář a deku. Zvenku  vlaky vypadají jako naše milované České dráhy, ale jsou o trochu lepší. Při jízdě se nezavírají dveře! V klidu si můžete sednout mezi dveře a dívat se na proměňující se krajinu. Co jsme udělali a mnohem víc. 

Výlet do Kerely

Jeden Rotary club z Kerely nás pozval do místní školy. Čekali jsme chudou školu, kterou sponzorují, ale byla to soukromá škola ve stylu mojí školy.  Na přivítanou nám připravili napsané pozdravy v našich jazycích, připravili nám snídani a oběd, menší dárky a překrásný program. Udělali s námi školní rozhovor v rádiu, poté i televize. Zatančili nám i jsme si hráli s dětmi (ukázala jsem jim nějaké české hry co se hrají ve školce).

Další články od Marcely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!