Nemůžu tomu uvěřit, jak rychle to letí… Ty 3 měsíce utekly jako voda. Mám pocit jako bych tady byla mnohem déle a zároveň krátko. Jelikož jsem dlouhou dobu nic nenapsala. Rozhodla jsem se s vámi podělit o pár mých krásných zážitků. Tak si postavte na kafe, udělejte si pohodlí ať můžeme pokračovat.

Módní přehlídka

V září nás inboudky pozvala jedna host maminka, která je modní návrhářka na modní přehlídku. Ovšem ne jako divák, ale účastník! Všechny jsme souhlasili a rozhodně nelitovali. Dva týdny předtím  nám změřila míry, fotograf nás nafotil, modelka nás naučila chůzi a pózy. Zajímavá zkušenost. Den přehlídky byl mnohem pohodlnější než jsme čekali. Sešli jsme se už ráno, ale přípravy na přehlídku začali až kolem 3 hodiny, na místě nás nalíčili, udělali hairstyle, oblékli do šatů. Ještě jsme si nacvičili chůzi..
Když jsme vcházela na molo, nečekala jsem, že mě světla tak oslní. Neviděla jsem nic jen bílé světlo, slyšela fotografy s foťáky a tleskající publikum, bála jsem se, že neuvidím konec mola a spadnu na fotografy.

Festivaly

Spousta festivalů, oslavují hlavně bohy nebo dny spojené s nějakým bohem. Ale pozor, ne všechny svátky se slaví v celé Indii. Některé se slaví jen v konkrétním státě, jen pár festivalů slaví celá Indie. Lidé vyzdobí svatyni, dají ovoce nebo i uvaří, zapálí vonné svíčky a modlí se. Navštíví se chrám/y. Na některé festivaly se pouští i ohňostroje, tančí se, zkrátka užívá se života.

Indická svatba

Mockrát mě už pozvali na svatby, a to jsem někdy ani nevěděla kdo se vdává. Svatby jsou dvoudenní, první den obřad, hostina a druhý den focení s předávání svatebních darů a hostina. Někdo to může mít obráceně, z čeho jsme byla na poprvé zmatená. Svatby jsou obrovské, pozvou několik lidí (například 300), hostina je obrovská,spousta pracovníků kolem (fotografové,číšníci..).
A samozřejmě musí být i hodně barevná, jak ženich tak i nevěsta mají barevné šaty, protože bílé šaty nosí vdovy. Některé mají bílé šaty, ale s něčím s barevným a krajkami.

Vlaky

S inboudy jsme jeli na výlet do sousedního státu vlakem na O. meeting. Jeli jsme první třídu ve spacím vlaku, kde dostanete nový polštář a deku. Zvenku  vlaky vypadají jako naše milované České dráhy, ale jsou o trochu lepší. Při jízdě se nezavírají dveře! V klidu si můžete sednout mezi dveře a dívat se na proměňující se krajinu. Co jsme udělali a mnohem víc. 

Výlet do Kerely

Jeden Rotary club z Kerely nás pozval do místní školy. Čekali jsme chudou školu, kterou sponzorují, ale byla to soukromá škola ve stylu mojí školy.  Na přivítanou nám připravili napsané pozdravy v našich jazycích, připravili nám snídani a oběd, menší dárky a překrásný program. Udělali s námi školní rozhovor v rádiu, poté i televize. Zatančili nám i jsme si hráli s dětmi (ukázala jsem jim nějaké české hry co se hrají ve školce).

Další články od Marcely

Indická rána

Občas, když jsem neměla školu jsem si ráno přivstala, vzala si foťák a vyrazila jsem do ulic fotit běžné indické ráno...

Už 13 týdnů v Indii!

Mockrát mě už pozvali na svatby, a to jsem někdy ani nevěděla kdo se vdává. Svatby jsou dvoudenní, první den obřad, hostina a druhý den focení s předávání

Vzhůru do indických hor

Jeli jsme do výrobny čajů a čokolády – ručně dělaná. Kde jsme ochutnali snad všechny čaje – bílý, černý, zelený, zázvorový, normální, oolong (čínský), a

První dny v indické škole

Školský systém je tu stejný jak v Británii. Děti vozí do školy žlutý autobus a nosí uniformy + holky s dlouhými vlasy je musí mít svázané do dvou culíků .„

Kulturní šok?

V každé zemi vás potká kulturní šok, někde menší, někde větší. Co vás může překvapit v Indii, ať už jako výměnného studenta nebo pouhého turistu? Možná víte,

Zážitky z letiště

27.7. jsem odletěla z bratislavského letiště na výměnu. Byl to můj první nejdelší let a zároveň i první přestupy. Šokovalo mě jak je letiště malé! Na letišti

Studijní výměna Rotary

Začátek

Moje jméno je Marcela Burgrová, je mi 17 let. Pocházím z malého městečka Prostějov. Tohle září jsem udělala největší rozhodnutí doposud, odjet na rok na vým

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!