Tak už je na čase napsat něco nového 🙂 A dnes jsem tu zažila opravdu dokonale suprový den! Je tu 2.11 a to znamená pro všechny mexičany velkou tradiční oslavu Den mrtvých. Já o tom samozřejmě slyšela už dříve, ale co to je slyšet a potom vidět, že? Rozdíl je nekonečný. Včera večer jsme připravili oltář. Je to takový stolek, ozdobený květy jídlem, pitím a celkově vším, co měli zemřelí v této rodině rádi. Také se tam položí fotky každého ze zemřelých.

Šly jsme do kina na Coco, animovaný film o Día de muertos! Tak jsem se moc těšila na dnešek! A opravdu. Ráno jsme brzy vstali a spolu s koupenými květinami jsme jeli na hřbitov spolu s mou tetou a neteří. Zde jsme se doslova mačkali v davu lidí, kteří přišli položit květy a zazpívat píseň svým rodinným příslušníkům. Ozdobili jsme hroby a zaplatili mariachi aby zazpívali pár písní.

Potom jsem opustila hranice Acapulca, protože jsme se rozhodli udělat si fiestu ve vesnici Treinta hned u řeky. Koupili jsme tunu jídla, asi 2 hodiny jedli a povídali a potom jsme šli do řeky, jen tak se namočit. A zachvíli už bylo 5 hodin a fofrem domů. Ale ta řeka a kameny!!! je to úplně jiné než u nás….. teda ta řeka ne, ale když hned vedle rostou palmy, je to hoooodně divné! Ale byl to asi můj nejlepší výlet! 😀

Viděla jsem hory, lesy a spoustu přírody! Zamilovala jsem si Mexiko znovu a víc a víc!

Další články od Michaely

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!