Opravdu chceš jet do Mexika? A to se nebojíš? A co ty drogy a tak… To byly nejčastější reakce mých kamarádů a známých, když jsem se zmínila o tom, že příští školní rok strávím v zahraničí.  Ale co, Mexiko byla moje první volba kvůli své kultuře, jídlu a přírodě. Když jsem se tedy dozvěděla, že můj sen se doopravdy uskuteční, nenechala jsem se těmito otázkami vyvést z míry a namísto toho jsem se těšila.

Ale když jsem přiletěla, všechny strachy se mne začaly zmocňovat a já si začala říkat, k čemu jsem se to vlastně rozhodla. Ujala se mě moje host rodina, byli milí a všechno se mi snažili ukázat a vysvětlit, jak to vlastně v Mexiku chodí.

Můj strach asi po třech dnech pominul, zato ho vystřídala obrovská zvědavost. Na všechno jsem se vyptávala, všechno chtěla zkusit a vidět. Moje španělština byla dost špatná, když jsem přijela, ale díky svým základům jsem už po dvou týdnech dokázala říct co potřebuji a porozuměla to nejdůležitější.

 

Nejúžasnější rok mého života

A takhle vlastně začal ten nejúžasnější rok mého života. S kamarády jsem nikdy moc problém neměla, ale tam se se mnou všichni chtěli seznámit a na rozhovor se mnou skoro stáli frontu. Měla jsem ty nejlepší spolužáky, psala si poznámky, dělala testy a vše co ostatní.  Cítila jsem, že jsem doopravdy zapadla. Lidé byli veselí, smáli se a objímali, chtěli mi vše ukázat a dokonce mi nosili jídlo do školy, abych ochutnala mexické speciality.
Začala jsem všemu rozumět a měla pocit, že i ta tak cizí kultura se mi začíná dostávat pod kůži a nechala jsem se jí unést.
 
Chodila jsem na bazénové párty a jiné fiesty, kamarádi mne brali na pláž, kterou jsem měla asi 20 minut chůze od domu, viděla jsem spoustu filmů v kině a vždy jsem se hrozně moc pobavila a užila si každý den. Ve škole jsem se naučila mnoho typických mexických tanců, zpívat hymnu a hlavně doopravdy si užívat života a smát se.
 
Co mne nadchlo byla mayská a aztécká kultura, jela jsem na výlet s Rotary a strávila nejúžasnějších 16 dní na nejlepších plážích světa a na indiánských pyramidách.  Našla jsem kamarády z různých zemí a vím, že naše přátelství je navždy a překoná vzdálenost i tolika kilometrů.

Nakonec jen mohu říct, že bylo opravdu těžké se vrátit. Je to jako mít dva životy, ale nemůžete je sjednotit. Jsem moc vděčná, že jsem měla možnost jet na výměnný pobyt. A kdybych si mohla vybrat, znovu a znovu bych volila své milované Mexiko. Změnilo mi život a otevřelo oči i srdce.

Další články od Michaely

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!