Na konci dubna se konala Rotary akce organizovaná klubem ve městě Jamestown, které leží zhruba 80 kilometrů jižně od Hamburgu. Zde jsem konečně po dvou a půl měsících zase viděl svoje výměnné kamarády, od té doby se počasí v USA oteplilo o pár stupňů Celsia a mohli jsme dokonce být venku bez zimní bundy. V sobotu jsme měli výlet do Amish country (striktně křesťanské uzavřené komunity v USA, kde lidé žijí bez technologických vymožeností vynalezených od 18. století) kousek od Jamestownu. Jediným příjmem těchto rodin a komunit je prodej podomácku vyrobených produktů jako jsou boty, textilie a nebo pečivo (výborné donuty). Bylo zajímavé vidět lidi jezdit v koňských spřežení na silnicích společně s našim autobusem či jinými auty.  

Další pátek většinu z nás čekal výlet do New Yorku, takže jsme se sotva rozloučili a zase setkali. Cesta z Buffala do New Yorku trvala zhruba 6 hodin a na cestě jsme pár krát zastavili na jídlo. Čím blíže jsme byli k našemu cíli, tím hezčí přírodu jsme viděli, hlavně z toho důvodu, že v této části USA nastalo jaro, kdežto v Buffalo je počasí o měsíc opožděné a tady ještě nic nekvetlo. Celou cestu tam však pršelo, takže to také nebylo ideální počasí. Naštěstí déšť přestal, když jsme se dostali do státu New Jersey, který sousedí s New Yorkem.

První naplánovanou zastávkou bylo muzeum umění MET, kde jsme pár hodin strávili exkurzí. Nacházelo se zde všechno od starověkých váz po moderní výstavu Rock´n´Roll a dokonce jsem viděl i pár artefaktů, které byly původně z Česka. Následně jsme se prošli po Central Parku, až jsme se dostali ke stanici metra, odkud jsme se dostali na memoriál teroristických útoků z roku 2001 (9/11 Memorial). Zrovna toto místo je velmi emocionální lidi, protože nebýt této události, tak by náš dnešní svět vypadal úplně jinak.

Další ráno jsme začali tím, že jsme se procházeli po New Yorské Highline, což jsou vlakové koleje předělané na pěší zónu, kde je zasazeno mnoho stromů a je to překrásné místo uprostřed velkoměsta, které alespoň trochu připomíná přírodu (krom Central Parku). Po této Highline jsme se dostali až k Chelsea Marketu, což jedna z dalších starých budov, která byla opravena a předělána na něco potřebného. Zde jsem si stejně jako ve Washingtonu koupil bagetu se sýrem a pořádně jsem si to užil.

Poslední den v New Yorku jsme měli jen jednu plánovanou aktivitu a tou bylo navštívit Sochu Svobody. Počasí se přes noc zhoršilo, takže jsme na ostrově hezky promokli, ale stálo to za to, protože každá minuta strávená venku znamenala zábavu. A tak po dvou dnech plný aktivit jsme nasedli zpět do našich minivanů a odpočívali 6 hodin na naší cestě zpět.

Tento víkend byl jeden z nejlepších organizovaných výletů od našeho Rotary distriktu a trávení času s ostatními výměnnými studenti mě nechalo zapomenou na to, že už se s nimi uvidím jen jednou a že za méně než dva měsíce letím zpět domů do města, na které už si ani nepamatuji.

Další články od Maxe

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!