Listopad byl jedním z nejzajímavějších měsíců, které jsem tady v Americe zatím zažil. Začalo to tím, že jsme o víkendu  na začátku měsíce navštívili krásný státní park Letchworth, který se nachází ve středu státu New York. Zážitek byl vylepšen tím, že příroda kolem nás se nacházela ve fázi opadávání listů a byly vidět všechny různé barvy a jejich odstíny. Na tomto výletě s námi byla ještě jiná host rodina, takže jsem mohl mluvit s někým podobně starým jako jsem já, který zároveň zažívá také výměnný pobyt v cizí zemi.

Následující týdne po návštěvě parku tady u nás poprvé sněžilo, ale sníh pořád roztával. Konečně po asi týdnu studené fronty u nás sníh zůstal a přes noc nasněžilo něco přes 20 centimetrů sněhu, což mě potěšilo, protože sníh takhle brzo jsem snad nikdy neměl (alespoň si to nepamatuji).

Krátce poté, co jsme dostali sníh, tak jsme dostali ještě něco lepšího, prázdniny. Prázdniny trvaly sice jen 3 dny, ale byly plné nových zážitků. Nejdřív ze všeho přišlo Díkuvzdání, které se slavilo ve čtvrtek a jehož cílem je poděkovat předkům indiánů, kteří pomohli evropským osadníkům v zimě, protože jim došli rezervy a jinak by umřeli. Na oplátku Evropané přímo či nepřímo vyhubili více než 95% všech lidí žijící na tomto kontinentu před nimi, což bych osobně považoval za tzv. „Good deal“.

Ale nyní zpět k mému výměnnému pobytu. Na návštěvu a večeři k nám přišlo kolem 15 lidí, které jsem nikdy předtím v životě neviděl, takže to bylo z počátku trochu sociálně náročné. Odměnou však byla masa výborného jídla, takže jsem to přeci nějak přežil a najedl se tak, že jsem musel v 9 jít spát, abych to byl vůbec schopen zpracovat během noci. Celkově bych řekl, že jsem si užil své první Díkuvzdání a to hlavně díky mojí host rodině.

Den po Díkuvzdání jsme se rozhodli, že pojedeme navštívit Niagarské vodopády, které jsou vzdálené jen pár kilometrů od našeho domu. Byl to úžasný zážitek, protože jsem nikdy předtím neviděl nic podobného. I krajina okolo vodopádu byla výjimečná, protože  voda byla vystřelována nahoru a pak zmrzla do „Ledového království“.

Další články od Maxe

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!