Graduace začala ráno a všichni studenti z maturitního ročníku se oblékli do svých hábitů a klasických čtvercových čepic. Nastoupili jsme v alfabetickém pořadí, takže jsem byl skoro uprostřed, jako vždycky. Když se na mne dostala řada, tak jsem povstal a čekal na povel, abych přešel přes pódium, kde na čekal pan ředitel s mým diplomem. Po této krátké, ale zajímavé události jsem si udělal se svými kamarády fotky na parkovišti, abych se navždy pamatoval, jaké to doopravdy bylo.

Následovala rodinná večeře v dobré rybí restauraci, po které jsem se odebral na jednu z mnoha oslav. Týden po graduaci byl plný slavností, takže už ani nevím, co bylo v jaký den, protože to vlastně bylo všechno stejný. První odlišný termín byl 3. července, když jsem spolu se svojí první host rodinou šel na jejich chatu u jezera. Večer jsem viděl stovky ohňostrojů, ale moje mysl byla zaměřená na to, že mi vlastně zbývaly jen 3 další dny. A tak jsem si slíbil, že poslední dny udělám nezapomenutelnými, což se mi povedlo. Na den nezávislosti jsem se sešel se svými kamarády u jezera a shlédli jsme hlavní ohňostroje, pak následovalo loučení, které nebylo ani tak těžké, nevím čím to bylo, ale uvědomil jsem si to až další den.

Předposlední den své výměny jsem odstartoval brzo, abych stihl udělat to, co jsem měl naplánované. Tím bylo jít ještě jednou naposled hrát frisbee golf s jinými kamarády, bylo pořádně dusno, takže jsem se u toho extrémně potil, ale stálo to za to, protože jsem skončil třetí (sice z pěti, ale je to jen hra). Poté jsme všichni společně šli do Nino´s Pizzerie, kde jsme měli pizzu a kuřecí křidélka (po kterých se mi pode stýskat). Přišel jsem domů a sbalil všechny zbylé věci, které ležely po pokoji. Večer se za mnou přijelo rozloučit ještě pár dalších kamarádů, což mne fakt překvapilo, protože jsem očekával jen 2 z nich. Vzhůru jsem zůstal až do půlnoci, protože jsem se chtěl rozloučit z jedním z mých nejlepších kamarádů Williamem, ale pracoval až do 24 hodin, takže jsem neměl na výběr.

Následující ráno jsem už byl připraven na odjezd, takže jsem měl čas se jednou naposled setkat s mojí první host rodinou na hodinu a zažít naposled, jaké to je být členem v jejich rodině. Poté mě odvezli zpět domů, kde jsem očekával příjezd 4 posledních kamarádů, začínající Trevorem a Patrickem. V čas přijel také druhý Will, ale divili jsme se, že David tam nebyl a zjistili jsme, že mu praskla pneumatika. Tak jsme se rozhodli, že za ním pojedeme se rozloučit, protože jinak bych se s ním už neviděl. Když jsme se tam dostali, tak už byl u práce na svém autě a vytahoval náhradní pneumatiku. Rozloučil jsem se i s ním a Will mě zase odvezl domů. Zde tento blog ukončím, aby jste nemuseli číst ještě víc na jednou. V blízké budoucnosti Vás bude čekat minimálně jeden další, kde popíšu rozloučení se svojí druhou host rodinou a můj let/ pocity z domácího prostředí. Děkuji za přečtení a přeji Vám hezký den.

Kellenberger Max RC Prague International USA D7090

Další články od Maxe

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!