Dva týdny po mém výletu do New Yorku jsem měl svůj Prom, což je takový ples pořádaný školou, kam studenti chodí, aby měli zábavu a pořádně se najedli. Sice se všichni oblékli do krásných šatů a obleků, ale nikdo neumí tančit klasické tance, takže to nakonec skončilo tím, že 3 stovky studentů tancovali jako by byli v klubu. Naší první zastávkou byl dům holky, která nám zorganizovala bus, zde jsme se všichni nechali vyfotit alespoň tisíckrát ze všemožných úhlů.

Další zastávkou pak byl ples, který se konal poblíž v budově, kterou si škola pronajala. Na tomto místě jsme měli večeři, která se skládala z kuřecího masa, špaget s rajčatovou omáčkou a chlebíčky s máslem. Sice to nebyla gastronomická senzace, ale bylo jídlo, které chutnalo, což je ve finále to jediné co mě zajímá. Následoval tanec, kterého se zúčastnili všichni přítomní a nejčastěji viděné taneční pohyby byly floss, orange justice a hype z počítačové hry Fortnite. Po zakončení plesu nás autobus odvezl k Niagarským vodopádům, kde jsme obdivovali jak hezky je osvětlují za noci. Konečnou zastávkou byl dům jedné z holek , kde nám její rodiče uvařili párky v rohlíku a seděli jsme společně u táboráku.

První smutnou událostí mého výměnného roku byl náš poslední Rotary víkend, který se konal 2 týdny po mém plesu v kanadském městečku Niagara-on-the-Lake. Od pátku do neděle jsme se všichni viděli naposled společně. V pátek jsme trávili hodiny hraním sportů a konverzací s našimi novými host rodinami, které nás ubytovali ve svých domovech. Já jsem měl to štěstí, že jsem byl přidělen k mým dvěma nejlepším kamarádům (Joao z Brazílie a Farro z Taiwanu), takže jsem se alespoň nenudil.

Rotary se však snažilo náš poslední víkend udělat nezapomenutelným, protože věděli jak moc jsme se těšili se vidět ještě jednou naposled. Sobota měla být zlatým hřebem našeho víkendu a tak se Rotary snažilo zahrnout většinu zábavných aktivit do tohoto jednoho dne, což se jim povedlo. V 11 ráno jsme měli naplánovanou túru po Niagarské řece v tryskovém člunu, který dělal všemocné triky a otáčky. I přesto, že voda byla ledová, tak bylo venku teplo, takže jsme rychle uschli a mohli jít znovu. Příroda v okolí řeky byla velmi scénická, až se mi někdy zdálo, že jsme všichni ve filmu. Odpoledne jsme pokračovali v našich zábavných aktivitách, tím že jsme navštívili lanový park kousek od hranice mezi Kanadou a USA. A protože zde celý den intenzivně svítilo slunce, tak většina z výměnných studentů včetně mě vypadala jako raci. Večer pro nás bylo uspořádán táborák, kde jsme si všichni začali uvědomovat, že to vlastně je náš poslední víkend a obecně atmosféra začala být více tichá. Všichni se odebrali zpět ke svým host rodinám a myslím si, že jako já usnuli hned, co si lehli na postele.

Následující den jsme začali krátkým 0,5 kilometrů dlouhým během, kde jsme se všichni oblékli do kostýmů. Následovala prezentace k ukončení našeho ročního výměnného pobytu, která ukazovala co všechno jsme jako distrikt dokázali. Greg a Jill Norton většinu našeho roku měli za úkol nás poučit a pobavit, což se jim skvěle povedlo, od krátkého arktického pobytu až po tento poslední „teplý víkend“ byly všechny akce perfektní. Jako trofej za dokončení mého pobytu jsem dostal dřevěný obdélník, na který byl nalepen certifikát o úspěšném ukončení roku. Ke konci proslovu začaly mnohým téct slzy, dokonce i mě a to je fakt výjimka, loučili jsme se déle než 30 minut a tím skončila první část mé výměny. Časem se však můj smutek přeměnil v radost, protože jsem si uvědomil jaké štěstí jsem měl po celý rok a jaké dobré kamarády z celého světa jsem si udělal.

Další články od Maxe

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!