Nenapísal som asi dobré 4 mesiace, nejdem sa vyhovárať, proste sa mi nechcelo. Vo februári toho moc tam už nebolo. Mali sme swimming carnival (plávancia súťaž). V Austrálii nemajú školské preteky ako my máme, oni majú karnevali, ktoré sú na plávanie, cez poľný beh a atletický karneval. Všetky ročníky sú rozdelené do 4 farieb zelená, modrá, žltá a červená. Potom sa súťaží, každý ročník má vlastné bodovanie, a potom sa body spočítajú a kto má najviac bodov ten výhra. V marci sme išli navštíviť Brisbane. Joplin mala nejakú robotu Pri Gold Coaste. Keď sme tam boli, tak práve hrali Broncose (Brisbane rugby team), tak sme sa šli pozrieť. Jedna z najlepších hier, akú som videl. Ďalší deň sme šli do tematického parku. Vybrali sme si Dream World. Bolo to super, s Remim sme boli na všetkých atrakciach.

Ďalšia udalosť v posledných mesiacoch bol ďalší karneval, cez poľný beh. Bol to iba jeden beh, ktorý mal 6 kilometrov, a potom sme išli spať do školy. V marci som taktiež začal hrať Rugby League za Scone. Koncom Marca som išiel na tour okolo Austrálie. Začali sme pri Newcastli a pokračovali sme cez Sydney do Melbourne. V Melbourne sme strávili dve noci. Potom sme pokračovali pozrieť 12 Apoštolov, ale teraz ich je tam asi len 8. Ďalšia zastávka bol Adelaide, mesto kostolov. Toto bola posledná zastávka pred nekonečnou púštou. Prvá zaujímavá zastávka bola v Coober Pedy. Toto mestečko je veľmi slávne ťažbou opálov. Taktiež vo vnútrozemí je veľmi teplo, takže ľudia našli riešenie a stávajú domy v kopcoch a pod zemou. Jedne chlapík, ktorý je celkom bohatý má pod zemou bazén, basketbalový court a ešte neviem čo. Ďalšia vec je, že tam natáčali starý Mad Max. Po tejto zastávke sme išli cez púšť až sme prišli ku Uluru. Celkom pekná skala. Boli sme tam dva dni a najlepšia vec bola západ slnka pri Uluro. Mimochodom ak tam niekedy pôjdete, nezabudnite si zobrať sieťku proti muchám. Ďalej sme išli cez Alice Springs do Cairnsu. V Cairns sme boli tri dni. Prvý deň sme navštívili sladkovodné jazerá a vodopády, druhé sme sa šli potápať na Veľký Barierový reef. Bolo to velmi dobre, videli sme nejake čudné ryby. A posledný deň sme pozreli mesto a išli sme ďalej dole navštíviť Airlie Beach. Toto bola moja najobľúbenejšia zastávka, boli sme sa taktiež potápať a hlavne sme boli na najkrajšej pláží v Austrálii, Heaven Beach. Potom sme išli dole po pobreží a posledná zastávka bola Coffs Horbour. Spolu sme tam boli 22 Dní, prešli 10 000km a videli viac ako priemerný Austrálčan.

Keď sme prišli, tak som išiel týždne do školy (niektorí učitelia si mysleli, že som šiel domov). Ďalší týždne sme išli pozrieť Sydney. Bol som tam cca 4 dní a videl som všetko čo sa dá, takže som bol spokojný zo sebou. Posledný víkend ma prišli pozrieť výmenný študenti. Zažili život na farme lebo sme kastrovali prasatá 😂.

Zostava mi už len 31 dní. Tešte sa na mňa.

Další články od Michala

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!