Už som dlho nenapísal, moc sa mi nechcelo 😀

Takže potom ako som bol s mojim bratom, tak som ešte išiel s ním a ďalším Slovákom pozrieť sa na Sever, teda na Severnejšiu časť Austrálie.

Keď sme sa konečne vymotali z Mt. Buller, tak sem išli na autobuse do Melbourne ako som spomínal. Po 4 hodinách sme konečne došli do Melbourne. Keď sme vystúpila, tak sme šli hľadať ubytovňu. Po piatich minútach sme našli bagpackers (lacná ubytovňa pre ľudí, ktorý cestujú). Zložili sme si veci a išli sme sa pozrieť do centra Melbourne. Bývali sme asi 10 minút peši od centra. Melbourne je parádne mesto, veľmi pekné.

 

Ďalší deň sme cestovali do Gold Coast. Let bol krátky, trval asi len 2 hodiny. Keď sme prileteli požičali sme si auto a išli sme na južnú stranu Gold Coastu. Keď sme tam prišli, tak sme sa rovno išli kúpať, teda ak sa to dá nazvať kúpaním. Oceán nie je zvyčajne kludný, takže tam boli asi 2 metrové vlny. Keď sme sa okúpali, šli sme sa pozrieť do mesta. Gold Coast nie je veľké mesto malo pekné námestie a taktiež je to mesto surferov. Boli tam veľké shopy ako Billabong, Quicksilver a Rip Curl. Ten večer sme moc šťastia nemali, lebo sme nenašli ubytko. Spali sme v aute. Nasledujúci deň sme sa okúpali na hlavnej pláži v Gold Coaste a potom sme šli to Brisbane. Do Brisbane sme prišli večer. Boli sme sa ešte pozrieť na vyhliadke, z ktorej bolo vidno celé mesto. Ubytovanie sme našli hneď. Potom, presne ako v Melbourne, sme sa šli pozrieť do mesta. Melbourne je pekný, ale mne sa viac páčil Brisbane. Ďalšieho dňa sme išli do Sunshine Coast. Cestou tam sme sa zastavili v malej zoo pre koali. Pravdu povediac boli tam všetky Austrálske zvieratá, takže už som videl všetky. Keď sme prišli do Sunshine Coast, tak sme sa okúpali, najedli a išli sme ďalej do Noosa Heads. Toto je malé mestečko, ale plné bohatých ľudí. V Noose sme taktiež nenašli ubytovanie. Ďalší deň, teda posledný sme sa ponáhľali do Brisbane aby sme stihli odovzdať auto. Prišli sme presne na čas. Keď sme odovzdali auto, tak sme išli do botanickej záhrady v Brisbane. Vyzeralo to prsne ako v Amerických filmoch, keď je v strede mesta nejaký park alebo botanická záhrada. Na druhej strane botanickej záhrady bola Vysoká technická škola. Bola celkom aleže celkom dosť veľká. Ďalej sme išli cez most ponad rieku a prešli na druhú stranu, kde sa nachádzali verejné bazény zadarmo, veľké ruské koleso, a taktiež mali práve festival. Ružová farba bola farbou festivalu, takže všetko bolo vysvietené do ružova od mostov až po nejaké budovy. Potom sme išli na druhú stranu rieky do centra. V centre sme vošli do jednej z budov, ktorá nás doviedla na vlakovú stanicu. Ani ja sám neviem ako som sa tam dostal. Vlakom sme išli na letisko. Na checkingu ma znova kontrolovali či nemám výbušninu. Chlap, ktorý ma kontroloval bol Čech, takže som bol dosť prekvapený, ale som sa aspoň porozprával. Potom som sa dozvedel, že moje lietadlo mešká hodinu a odlietalo asi v rovnaký čas ako bratove do Melbourne. Pred odletom som sa rozlúčil s bratom a nastúpil som do lietadla smer Newcastle. Na letisku ma už čakal Matry, u ktorého som potom aj spal.

Keď som sa zobudil bol piatok. Joplin bola na meetingu v Sydney, takže som čakal na ňu aby ma po ceste zobrala domov. Celý deň som zabil čakaním. Večer keď sme prišli sme mali večeru a potom spať. V sobotu mali susedove dcéry narodeniny. Celý deň sme zabili tam. V Nedeľu mal zase môj host brat Remi narodeniny. Joplin navarila jeho obľúbené jedlo. Bolo ho asi pre dva tucty ľudí ale nás bolo iba desať.

Potom prišiel ďalší týždeň v škole. V pondelok bola úplná nuda lebo mali skúšky, ale ja nemusím robiť skúšky tento term, takže som tam len sedel. V utorok som nebol ani v škole lebo mali tiež skúšky. V stredu som s nádejou išiel, že  už nebudú mať, ale mali. Stará mama išla ku nám, tak ma po ceste zobrala domov. Vo štvrtok bol posledný deň v škole a bol normálny. Avšak do školy prišlo z mojho roku asi len 10 chalanov zo 40. Na konci dňa sme sa lúčili s 12 ročníkom. Toto bol ich posledný term v škole. Budúci term budú celý doma a potom na konci budú mať veľké skúšky ako je u nás Maturita. V piatok sme mali konečne voľno.

Více článků od Michala

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!