Zase som nepísal v piatok, lebo som mal prvý Rotary meeting. A nebol signál v tom zapadákove.

No tak ten piatok čo som bol na oslave spolužiakových narodenín sa moc toho nestalo. Na oslave bolo super, stretol sa tam celý 11. Ročník a taktiež ich bývalí spolužiaci. V sobotu ráno ma prišla Joplin zobrať. Keď sme prišli domov všetci ešte spali. Nakŕmili sme prasatá a naraňajkovali sa. Po raňajkách vstal Nav. Potom sme spolu išli do Sconu kúpiť mu topánky a ešte niečo do domácnosti. Keď sme prišli, tak sme iba ležali, ako sa v sobotu patrí. Večer sme išli s tetou na večeru. Mal som kurací šnicel (neviem ako sa to píše ). V nedeľu sme išli nakupovať jedlo. Joplin tam nechala asi 520 AUD. Skoro sa nám to do auta nevmestilo.
V pondelok nič takého, v utorok nám zakázali hrať basketbal, že je to nebezpečné. V Stredu sme upratovali basletbalove ihrisko od odpatkov a zametali sme štrk odtial. V stredu som bol na tréningu Jiu Jiutsu. Bijú sa na zemi a je to úplne také isté ako keď sa bijem s bratom. Takže nič z toho lebo to nemá s karate nič spoločného. Vo štvrtok som ochutnal Vegemite. Vyzerá to ako nutella ale chutí to divne, musíš byť Austrálčan aby ti to chutilo. Večer k nám prišli Joplininy rodičia a sestra. Mali sme veľkú večeru.


V piatok som nešiel do školy, lebo mi začínal orientation meeting I. Ráno sme išli s Joplin do Sconu zobrať výmennú študentku z Dánska, vôbec som nevedel, že je niekto blízko mňa. Potom sme išli do Singletonu. Vyzdvihol nás Gerard (mal to byť môj prvý host oco, ale býval by som ďaleko od školy, tak sme to zmenili), a išli sme s ním do takého malého kasína. Šéf toho kasína je on. Pozval nás na horúcu čokoládu a na Lemington, veľmi dobrý koláč. Potom som spoznal Michala, ktorý je tiež zamestnancom kasína a on nás večer odviezol do Glenrocku. Ale predtým sme dojedli a dorozprávali sa a išli sme do parku. V parku je pomník na vietnamskú vojnu. V ten deň bolo 51. výročie. S Gerardom a so Sofie (Dánka) sme pokladali veniec na pomník. V parku boli asi 60 metrové stromy a na vrchoch boli zavesené netopiere. Netopiere veľké asi 50 cm spiace dolu hlavou a zavesené jeden vedľa druhého. Potom nás Gerard hodil do kina na Atomic Blond, lebo sme mali 3 hodiny času do odchodu. Film bol dosť drastický :D. Po filme sme išli do Glenrocku, ktorý sa nachádza kúsok pod Newcastlom. Iba raz sme sa stratili, takže okey. Keď sme prišli, niektorí študenti tam už boli. V dištrikte sme osemnásti. Štyria chalani a 14 báb. Večer sme mali nejaké hry na spoznanie.

Ďalší deň sme išli do Newcastlu na tarzániu (lezecká dráha, s prekážkami). Vedel som, že baby budú vystrašene, tak som išiel prvý. Boli tam 4 dráhy, od zelenej až po čiernu. Čierna bola fakt ťažká ako fyzicky tak aj na rozmýšľanie. Potom sme išli do parku na lavičky. Pri lavičkách boli grily na barbecue. Hrali sme nejaké hry ako futbal, futty, friesbey, cricket a tak ďalej. Potom sme sa šli pozrieť na pláž. Bola celkom kosa a fúkal vietor, takže bolo asi 5 metrové vlny. Ďalší program boli trampolíny. Išli sme celkom do veľkej hali, kde boli nafukovacie hrady, hrisko na futbal (hráš v tých veľkých nafukovacích guľách) a strašné veľa trampolín. Večer nás prišiel pozrieť Reptileman. Ukázal nám pár hadov a jašteríc.

Více článků od Michala

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!