Sviatky pomaly za mňou, ale ja mám ešte ďalšie 3 týždne letné prázdniny.

Posledný týždeň v škole som troška odflákol. Bol som v škole pondelok, ale bola strašná nuda lebo sme sa mali učiť ale učiteľom sa nechcelo, tak sme zvyčajne iba sedeli na hodinách. V utorok a stredu som radšej ostal doma. Vo štvrtok a piatok aby sa nepovedalo, tak som šiel do školy. V piatok nás pre istotu bolo iba 5 chalanov v škole. Nasledujúci víkend som mal ísť so spolužiakmi a vodné lyže, ale dal som prednosť rodinnému nakupovaniu. Išli sme do nákupného centra v Newcastli, takže nám do zabilo celý deň. V nedeľu som oddychoval a balil darčeky.

Nasledujúce týždne bol Vianočný. V nedeľu večer nám prišliel stromček, tak sme ho ozdobovali v pondelok. Ďalšie dni sme sa pripravovali na Vianoce a to už od kosenia, vysávania, ozdobovania až po porcovanie prasiat. V piatok prišiel dedov brat s manželkou, ktorý sú z Ameriky. Taktiež sme ich išli navštíviť a mali sme večeru u deda. V sobotu som išiel s Joplin na veľký Vianočný nákup a keď sme prišli domov, tak nás tam čakal Joplinin brat z Brisbane. Chase (ujo) je asi 2 metre vysoký, ale na druhej strane veľmi priateľský. V nedeľu sme mali mať spoločnú večeru ale postarší ľudia sa necítili dobre, tak sa to zrušilo a mali sme slávnostný obed v Pondelok. Taktiež v pondelok sme otvárali darčeky. Dostal som od tričiek a ponožiek cez slúchadlá až po sladkosti. Ešte pred otváraním darčekov prišiel druhý ujo (Trampas) s manželkou a s dcérou. Do kopy nás bolo 16, takže sme mali veľa darčekov.

Nasledujúci deň bol Boxing day. Mali sme veľký vodný fight. Dokopy sme mali asi 3000 vodných balónov, takže bola sranda 👌. V stredu Trampas odišiel domov kôli robote. Vo štvrtok sme boli celá rodina v Newcastli, presnejšie Anna Bay. Boli sme sa kúpať. V piatok, sobotu a nedeľu sme len jedli a kúpali sa v našom bazéne. V nedeľu večer som šiel ku kamarátovi na Novoročnú párty. Konečne po dvoch týždňoch som videl všetkých kamarátov a spolužiakov.

Ďalší týždeň sa nič takého nerobilo. Iba sme hrali monopoly, v ktorých som ich pravdaže nabil. V sobotu ráno sme šli do Sydney na trojdňový výlet. V sobotu sme sa stihli len ubytovať, ponakupovať a ísť na večeru lebo dedo mal narodeniny. Boli sme v Steakhouse a mali sme objednané “zjec koľko vládzeš”. Musím povedať, že som sa najedol do sýta. V nedeľu som sa šiel prebehnúť, čo bol dobrý nápad, a mali sme raňajky skoro na pláži. Po raňajkách sme sa šli okúpať, a potom naspäť do hotela lebo sa nedalo dýchať vonku. Bol to najteplejší deň za 40 rokov v Sydney. Bolo okolo 43 °C. Večer sme išli znova na večeru. Tentokrát sme mali morské plody.

V pondelok ráno sme sa zbalili, išli okúpať a potom hneď domov. V utorok a dneska ja oddychujem a Nav sa už pripravuje na odlet, lebo už má len 1 týždeň.

Více článků od Michala

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!