Nejako sa mi nechcelo písať a mám trocha problém s pripojením.

Minulý pondelok som bol u Martyho. Ráno sme šli do mesta vybavovať účet na poistku. Po tom sme šli do jedného obchodu na veci, kde predávali iba Austrálske veci. Matry mi kúpil pravý kovbojský klobúk a “dry as a bone” (suchý ako kosť) to je názov pre kabát, ktorý je po olejovaný aby sa voda a blato na ňom nedržali, proste ne na farmu. Keď sme už odchádzali z obchodu, tak ho napadlo kúpiť mi ešte polokošeľu. Kúpil mi ružovú. Potom som mu povedal, že si chcem kúpiť ešte rugby loptu. Išli sme do miestneho športového obchodu a kúpil som si jednu s potlačou Roosters. Keď sme do nakupovali, tak sme šli za Joplin ( má kanceláriu aj v Singletone) ukázať sa v mojom novom oblečení.

V utorok sme stávali o 6:30 ráno lebo Rotary meeting bol o 7:15. Prezentoval som moju prezentáciu o Slovensku, a potom sme šli ku katolíckej škole “sadiť stromčeky”. Prišli sme chytili lopatu a stromček, urobili pár fotiek a išli na kávu.  Teda oni šli. V ten deň mali book week v škole. Každé dieťa sa oblieklo ako obľúbená postava z knihy. Potom som išiel s Martym do vojenského múzea. Keď som si pozrel celé múzeum, tak sme sa najedli a Marty ma vyhodil v Singletone v Joplininej kancelárie. S Joplin sme sa po ceste ešte zastavili v dačom takom ako je Hornbach a kúpili motyky.  Keď sme prišli domov, tak sme mali večeru a išiel som spať.

V stredu som bol zase v škole. Polovica chalanov chýbala lebo získavali pracovné skúsenosti. Okrem toho nič iného. Štvrtok zase nuda. Piatok bolo už lepšie lebo bol koniec týždňa. Večer sme mali fish and chips na večeru. Taktiež sme použili motyku. Keď odchádzali starý rodičia, tak sme zbadali potkana. Remi (13 r. brat) hneď bežal po motyku aby zabil potkana. Nemôžu si dovoliť mať potkana v dome lebo by prišli ďalší a by vyjedli všetko jedlo pre prasatá.

V sobotu ráno ma Joplin odviezla do Muswellbrooku, kde ma už čakal Marty. S Martym sme šli do Singletonu po Sheryl (Manželka), a potom sme spolu šli do Sydney. Moc toho som nevidle zo Sydney lebo sme išli na AFL a nikde sme nezastavovali. Ked sme prišli ku štadiónu, tak sme bežali hneď do vnútra rezervovať si sedačky. Po hodine a pol sa konečne začal zápas.

Více článků od Michala

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!