Už som tu 116 dní, to znamená, jedna tretina môjho výletu je za mňou.

Prvý októbrový týždeň boli ešte prázdniny. Cez ten týždeň sme pomáhali susede, respektíve sme sa starali o jej zvieratá kým bola preč. Jedna výhoda toho bola, že mali psa, s ktorým sme sa mohli hrať a druhá, že som každý deň videl asi 30 kengúr.

Prázdniny prebehli celkom rýchlo (ako zvyčajne). Prvý týždeň v škole bol viac menej informačný. Od tohto týždňa sme sa stali Rokom 12. Hovorili nám aké je to byť leadrami a hlavne ako sa máme správať. Druhý týždeň sme mali šťastie. Učili sme sa len dva dni. Od stredy sme išli na školský retreat (dačo ako náučný výlet).

V stredu sme ráno odišli spred školy. Po dvoch hodinách cestovanie sme konečne došli ku jednej základnej školy blízko Newcastlu. V tej základnej škole bolo asi 50 detí a nás prišli asi 80. Nasledujúce dve hodiny sme sa hrali a zabávali s deťmi. Hrali sme rugby, basketbal ale najradšej mali iPod (ako to v dnešnej dobe je). Potom sme išli do nášho campu. Keď nám povedali s kým sme na izbe a vybalili sme sa, tak sme išli do spoločenskej miestnosti kde sme mali nasledujúce 4 hodiny prednášky. Našťastie sme mali pomedzi prednášky prestávky. Cez prestávky sme hrali rugby alebo Americký futbal. Ďalšieho dňa sme robili niečo podobné, ale mali sme pár aktivít a plus k tomu sme sa ráno o 6:30 išili prejsť na pláž asi 5km ďaleko (kebyže viem, tak nejdem). Na tých aktivitách nás rozdelili do skupín. Jedna z aktivít bola “olympiáda”. Na tej olympiáde sme mali asi 6 disciplín, od hrania nejakej hry, ktorej som pravdu povediac moc nechápal až po obliekania ľudí do svadobných šiat, ktoré boli urobené z toaletného papiera. Ako na každej školskej aktivite sme boli baby a chalani rozdelení. Ale my ako správni chalani sme večer chceli ísť ku babám. Pravdaže sa nám to nepodarilo lebo asi 4 učitelia hliadkovali. Mali sme smolu. Ďalšieho dňa sme sa najedli a išli preč. Zastavili sme sa ešte v domove dôchodcov. Každá malá skupinka dostala jedného dôchodcu, s ktorým sme sa rozprávali. Potom sme išli domov ďalšie 3 hodinky.

Ďalší týždeň sme strávili iba s hosť otcom a dedom lebo host mama išla dačo vybavovať do Ameriky. Celkom sranda. Keď dedo prišiel, prvá vec čo povedal, že nie je naša mama, takže keď sme hladný sa máme najesť, a keď máme špinavé vec tak si máme vyprať. Mysleli sme si, že ani do školy nepôjdeme ale dedo nás poslal. Na konci týždňa sme mali halloweensku párty zo školy.  Každý sme sa obliekli ako sme chceli. Ja s dvoma spolužiakmi som bol frat boy.

Více článků od Michala

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!