Som tu presne neskutočné 4 dni.

Prvý deň, keď som priletel do Sydney prišiel po mňa Marty, môj “opatrovateľ”, ktorý ma zobral do Singletonu. Singleton je cca taký istý veľký ako Mikuláš. Majú jednu hlavnú ulicu, na ktorej sú všetky obchody od banky až po kaderníctvo. Prvú noc som spal pri ňom v typickom dome, ktorý môžte tiež vidieť v amerických filmoch. Spal som 14 hodín, asi som mal jet lag, takže som vstal opäť do tmy. Majú tu právu “zimu”. Ich zima vyzerá asi tak ako naše letu cez noc (15 – 26 °C). Ďalší deň ma Marty zaviezol ku mojej prvej host rodiny.

Momentálne bývam kúsok za Scone (Dry Creek Road 198 – ak chce niekto pozrieť), dalo by sa povedať, na farme. V rodinu sú traja súrodenci. Dvaja bratia (13, 15 rokov) a jedna sestra. Ako som už vravel majú farmu a  to znamená, že majú asi 30 prasiat, cez sto oviec, a lamy. Sú veľmi dobrý ako všetci Austrálčania. Majú celkom veľký dom, skoro som zablúdil, keď som tu bol prvý raz.
Keď som prišiel ku mojej prvej host rodine, chlapci mi pomohli vybaliť. Cez noc som moc nespal lebo minulú noc som spal 14 hodín. Ráno som išiel s Joplin ( host mama) a s chalanmi do školy. Škola ( St. Joseph´s High School) sa nachádza v Aberdee. Kúpil som si uniformu (je strašná), chalanov sme nechali v škole a išli sme s Joplin do Scone na nákupy.  Mal som pocit, že vykúpila celý obchod. Majú veľa vecí podobných ale sú vyrobené v Austrálii. Jediné, ktoré sú rovnaké sú Snickers, Mars a Nesquik. Potom sme išli domov, povybavovali auto a najedli sa. Po obede som sa šiel prebehnúť a videl som kenguru ale zatiaľ som nevidel žiadnych pavúkov a ani podobné stvorenia n a moje šťastie. Keď chalani prišli zo školy, prišiel s nimi ich dobrý kamarát. Strávili sme večer rozprávaním a porovnávaním. Večer sme ho išli zaniesť domov. Cestou naspäť nás skoro zrazil vombad.

Více článků od Michala

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!