Posledne som písal v piatok. Potom bola sobota a nedeľa pravdaže. Cez tieto dni sme robili ako čierny. Moja host rodina sa presťahovala do tohto domu iba v Marci, takže je tam toho čo môžme robiť.

V sobotu som spoznal starých rodičov. Stará mama je veľmi milá a dedo zase rád vtipkuje a vyzerá ako pravý farmár, mal kovbojský klobúk, džínsi a vestu. V ten deň  sme robili veľké kopy, ktoré sme potom zapálili. Do týchto kôp sme hádzali všetky nepotrebné veci, od dreva cez koberce a plast. Takýchto kôp sme spravili asi 7.  Keď sme ich potom zapálili, dedo na traktore ešte zvalil pár stromov a hodil ich do ohňa.

Na úvod k Nedeli. Majú veľké ranajky a večere.

Další deň v Nedeľu sme očekovali vatry. Potom sme všetky kopy dali na jednu a zapálili zase. Aby lepšie horelo, dedo vytrhol pár kríkov. Dalšia záživná robota bola ničenie starého chodníku. Predchádzajúci majitelia tam pre istotu dali koberec aby to nebolo také jednoduché, ale aj tak najťažšie bolo vyberanie obruvníka. Najskôr sme asi 2/3 vybrali ručne. Potom nám došlo, že máme traktor s radlicou :/. V tento deň som už videl aj pavúky, konkrétne dva. Jeden bol na strome veľký asi ako dlaň, celý hnedý a tenký ako papier. Druhý bol zase malý, čierny a pekne vyžratý.

Pondelok bol dosť hrozný, hlavne to stávanie. Stávame o 7:00 ráno aby sme stihly bus o 7:45. Cesta do školy trvá asi hodinu, lebo musíme každeho vyzdvihnúť pred domom. Škola začina cca o 8:55. Prvých 1O minút je vždy administratívnych s našim triednym učiteľom, ktorý nám hovorí nejaké suplá. Vlastne funguje to tak, že máme jednu šéfovú, ktorá má celý 11.ročník a ročník je rozdelený na 4 farby, ja som napríklad v červenej, a každú farbu má nejaký učiteľ. Okrem toho sa nič takého nestalo, ale musím spomenúť prestávku po druhej hodine lebo tá je vždy dlhšia, tak máme “sedenie”, celý ročník s našimi triednymi učiteľmi. Na tomto sedení nás zvyčajne buzerujú a vyhrážajú sa. Napríklad včera buzerovali chalanov za to, že ich veľa prišlo do školy na jednom aute.

Více článků od Michala

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!