Na svou výměnu jsem odletěl docela pozdě, protože školní rok zde na Sicílii (i v celé Itálii) začíná o dva týdny později než u nás. V neděli 3. září jsem konečně dobalil své kufry a vydal se na cestu. Protože můj přímý let letěl z Katowic (Polsko) brzy ráno – v 6:00, rozhodli jsme se v Katowicích i přespat. 4. září jsem se probudil opravdu brzo ráno a dobrodružství mohlo začít. Během deseti minut jsem přemístil kufry i brášku na letiště a začalo loučení. Bez problémů jsem se dostal skrze odbavení a nasedl do letadla. V 6 hodin jsem opustil všechno co jsem do té doby zažil a prožil a byl jsem připraven na úplně nový život.

O dvě a půl hodiny později jsme přistáli v Catanii pod sopkou Etnou. Hned u východu na mě čekala moje nová rodina. Okamžitě jsem se zamiloval. Z letiště jsme jeli do kavárny, kde jsem měl svoji první granitu (morušovou) a bezlepkový brioche (jsem celiak). Doma na mě čekala dvě velká překvapení (a jedno menší). Já, milovník jakékoliv zvířeny, jsem se ocitl v rodině se dvěma psy. A jednou kočkou. Jmenují se Rei a Rosh, kočka se jmenuje Tina (zkráceně gattina, což znamená kočička). Lepší rodinu jsem si přát nemohl. Všichni mluví anglicky (teď už ne, mluví na mě jen italsky). Máme velice podobné názory a zájmy, takže si máme vždycky co říct. Hned od začátku se ke mně chovali jako k vlastnímu, což určitě přispělo k tomu, že jsem si je zamiloval. V mojí rodině je host táta Carmelo, maminka Daniela a jejich tři děti: Francesco (27), Elia (23) a Maura (která je na výměně ve Francii). Carmelo je lékař (mamografie), Daniela o celou naši rodinu pečuje, Francesco studuje práva a Elia jazyky.

Další články od Filipa

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!