První rozdíl, kterého jsem si všiml okamžitě po příletu (a který asi nikoho nepřekvapí), je počasí. V září teploty jen výjimečně klesly pod 25 stupňů, spíše byly stále okolo 30. Ze začátku mi to dělalo trošku problémy, protože do školy můžu chodit jen v dlouhých kalhotách (stejně tak platí zákaz sukní L). Postupně jsem si zvykl až teď, pokud je méně než 20 °C, tak je mi zima. A když už zde prší, stojí to za to.

Dalším velkým rozdílem jsou lidé. Všichni jsou opravdu přátelští. Když se potkají dva kamarádi, dají si „due baci“ (dva polibky) a vůbec nezáleží na pohlaví. Všichni se objímají, a to se mi líbí.

Pokud někdy přijedete na Sicílii, buďte prosím opatrní. Lidé zde řídí jako blázni. Ze začátku jsem se dokonce trochu bál při jízdě se svojí rodinou. Dokonce ani nepoužívají pásy vzadu v autě (na co taky). Řidiči jsou naprosto zvyklí na to, že z ničeho nic někdo přechází silnici. Už jsem si na všechno zvykl, takže se docela bojím, že až přijedu do Brna, tak mě okamžitě něco sejme.

Další články od Filipa

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!