Chodím na Liceo Ginnasio Statale Mario Cutelli, což by se dalo přirovnat ke klasickému gymnáziu u nás. Je tu pět ročníků a v každém většinou třídy A–H, je tu tedy docela hodně studentů. Má třída je 2°G. Vyučování je velmi rozdílné oproti mé škole v Brně. Vyučování je od pondělí až do soboty (je třeba si vynahradit ty tři měsíce letních prázdnin), 5x pět hodin a 1x šest hodin. Máme italštinu, řečtinu, latinu, historii umění, filosofii, historii, angličtinu, náboženství (kterému jsem se vyhnul), matematiku, fyziku, tělocvik a scienze (chemie a biologie). Je to docela náročné, některé z těchto předmětů jsem nikdy předtím neměl. Škola se zamyká, takže neuteče ani myš. A když pak skončí vyučování, všichni studenti se najednou vyhrnou na ulici a zablokují dopravu.

Učitelé si mě z počátku příliš nevšímali, když jsem však začal vypadat příliš unuděně, tak mi občas zadali nějakou práci v mé učebnici italštiny. Kancelář pro mě a pro jednoho dalšího inbounda na škole (Kabir z Indie) zatím připravuje zvláštní rozvrh. Během vyučování máme dvakrát týdně ještě hodinu italštiny s jednou profesorkou ze školy. Spolužáci jsou fajn, díky jazykové bariéře je však komunikace někdy náročná.

Další články od Filipa

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!